Noderīgi resursi sociālās uzņēmējdarbības interesentiem

13 aprīlis, 2024

Praktiski rīki un resursi sociālās uzņēmējdarbības interesentiem


SOCIĀLĀS UZŅĒMĒJDARBĪBAS ROKASGRĀMATAS
“Sociālā uzņēmējdarbība: kā radīt pozitīvas pārmaiņas?”

Labklājības Ministrija izdevusi jaunu, saturiski bagātu  informatīvo materiālu par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā. Materiāls ietver gan padziļinātu izklāstu par tiesisko regulējumu Latvijā, gan arī sociālā uzņēmuma statusa iegūšanas procesu, uzraudzību un kontroli. Materiālā uzzināsiet arī par sociālajiem uzņēmumiem pieejamajām atbalsta un investīciju iespējām, kā arī  citu noderīgu informāciju!

Iepazīsties un lejupielādē informatīvo materiālu ŠEIT.

“No idejas līdz sociālajam uzņēmumam”

Rokasgrāmata “No idejas līdz sociālajam uzņēmumam” sniedz praktisku ieskatu sociālajā uzņēmējdarbībā un sociālā uzņēmuma veidošanā.  Tā sniegs atbildes uz galvenajiem jautājumiem, kas rodas, veidojot sociālo uzņēmumu: kā formulēt uzņēmuma sociālo mērķi? Kā veidot biznesa modeli? Kā apzināties aktivitāšu radītās pārmaiņas? Kādi ir soļi, lai kļūtu par sociālo uzņēmēju?

Iepazīsties un lejupielādē informatīvo materiālu ŠEIT.


KATALOGS “SOCIĀLĀ UZŅĒMĒJDARBĪBA LATVIJĀ”

2019. gadā izdots katalogs “Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā”. Tas ir katalogs, kas apkopo sociālās uzņēmējdarbības jomas aktuālākos piemērus visā Latvijā, LSUA biedrus un arī sociālās uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas. Tāpat arī katalogā iespējams uzzināt par sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīklu Latvijas reģionos un Labklājības Ministrijas un Attīstības finanšu institūcijas ALTUM atbalstu sociālajai uzņēmējdarbībai.

Katalogs pieejams ŠEIT.


IZGLĪTOJOŠAS VIDEO LEKCIJAS PAR SOCIĀLO UZŅĒMĒJDARBĪBU

LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros sagatavotas 30 mācību video lekcijas par dažādām sociālās uzņēmējdarbības tēmām. Mācību video lekcijas radītas ar mērķi sniegt atbildes uz daudziem un dažādiem ar sociālo uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem, piemēram: kas ir sociālais uzņēmums? Kāds ir sociālā uzņēmuma biznesa modelis? Kādi atbalsta instrumenti pieejami sociālajiem uzņēmējiem? Lai iedvesmotu tos, kur vēl domā par sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanu, sociālie uzņēmēji, kas darbojas lauku teritorijās, video stāsta savu uzņēmumu veiksmes stāstus un dalās pieredzē.

Video lekcijas par sociālo uzņēmējdarbību atrodamas ŠEIT.


LABKLĀJĪBAS MINISTRIJAS INFORMĀCIJA

  • Sociālo uzņēmumu reģistrs atrodams ŠEIT
  • Sociālo uzņēmumu regulējošie akti atrodami ŠEIT
  • Informācija par finansiālā atbalsta iespējām sociālajiem uzņēmumiem ŠEIT
  • Informācija par cita veida atbalsta iespējām ŠEIT

Labklājības ministrija aktualitātēm vari sekot līdzi ŠEIT.