Blindart aicina uz taktilās gleznošanas radošo darbnīcu

maijs 31, 2018

11. jūnijā Kaņepes Kultūras centrā norisināsies taktilās gleznošanas radošā darbnīca, kuru organizē Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un vadīs sociālais uzņēmums BlindArt. Darbnīcā būs iespējams iepazīties ar taktilās gleznošanas tehniku un pašrocīgi radīt neatkārtojamu mākslas darbu. Dalība darbnīcā ir bezmaksas, aicināts ikviens interesents.

Sociālā uzņēmums BlindArt, kas pirms 11 gadiem aizsācies kā sociāli atbildīgs projekts, īsteno radošos projektus un izstādes, kā arī attīsta dizaina produktus, kuru radīšanā ir iesaistīti cilvēki ar redzes traucējumiem. Uzņēmuma mērķis ir radošā procesa laikā attīstīt šo cilvēku talantus, celt pašapziņu un integrēt darba tirgū. Par darbnīcas norisi stāsta uzņēmuma pārstāve Gerda Eglāja stāsta: “Taktilās mākslas tehnika neredzīgajiem ir sarežģīts process – sākumā tiek izgatavots speciāls trafarets, kuru piestiprinot uz papīra, neredzīgais ar speciālu īlenu – grifeli – izdur koordinācijas punktus. Pēc šiem punktiem neredzīgais ar tausti spēj nolasīt krāsojamo objektu un izkrāso to, izmantojot, piemēram, eļļas krītiņus, tādējādi veidojot neatkārtojamu krāsu un tekstūru mākslas darbus. Taktilās mākslas darbnīca būs lieliska iespēja pārsteigt sevi, paskatīties uz lietām no neierasta skatu punkta un radīt mākslas darbus, izmantojot tausti un iztēli!”

Radošā darbnīca norisināsies 11. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 20.00 Kaņepes Kultūras centra lielajā zālē, Skolas ielā 15, Rīgā. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ dalība iepriekš jāpiesaka šeit.

Ņemot vērā darbnīcā izmantotos materiālus un tehniku, bērni līdz 12 gadu vecumam darbnīcā var piedalīties vecāku pavadībā. Darbnīcā visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Taktilās gleznošana darbnīca ir jau otrā no četrām radošajām darbnīcām Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas projekta “RADI!” ietvaros, kas tiek līdzfinansētas, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmai. Līdz pat rudenim vairākās Rīgas apkaimēs norisināsies darbnīcas, kurās rīdzinieki varēs iepazīties ar sociālajiem uzņēmumiem un dažādām radošām nodarbēm, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas. Projekta mērķis ir popularizēt dažādu sociālo grupu talantus, prasmes un varēšanu, kā arī neformālā gaisotnē sniegt iespēju satikties un iepazīties cilvēkiem, kuri, iespējams, ikdienas gaitās citādi nesastaptos.