Paveiktais
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopš tās dibināšanas 2015. gada rudenī kļuvusi par vienu no vadošajām sociālās uzņēmējdarbības nozares organizācijām Latvijā, dažādos veidos rūpējoties ne vien par biedru kapacitātes, zināšanu un prasmju uzlabošanu, bet arī par kopējās sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas veidošanu un virzīšanu Latvijā.
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas paveiktais 2020. gadā:
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas paveiktais 2019. gadā:
Asocācijas būtiskākie paveiktie darbi, kas sekmējuši sociālās uzņēmējdarbības nozares attīstību Latvijā:
Interešu aizstāvība lokālā, reģionālā un nacionālā līmenī:
- Trīs gadu darba un Asociācijas aktīvas iesaistes rezultātā Saeima 2017. gada nogalē vienbalsīgi pieņēma Sociālā uzņēmuma likumu, kas stājās spēkā 2018. gada 1. aprīlī. Likums pirmo reizi Latvijā nosaka sociālā uzņēmuma definīciju un darbības tiesisko ietvaru.
- Asociācijas pārstāvja dalība Labklājības ministrijas sociālā uzņēmuma statusa piešķiršanas komisijā nodrošina profesionāla un pieredzējuša eksperta viedokli statusa piešķiršanas proecesā.
- Aktīva līdzdalība Labklājības ministrijas un ALTUM sociālās uzņēmējdarbības finanšu atbalsta programmas veidošanā, nodrošinot sociālo uzņēmumu interešu un vajadzību pārstāvniecību, kā arī saprotami skaidrojot programmas sniegtās iespējas un nosacījumus.
- Pašvaldības Latvijā informētas par sociālo uzņēmējdarbību un tās iespējām, ar vairāk kā 20 pašvaldībām veikts padziļināts darbs sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai to teritorijās.
- LIAA biznesa inkubatori un to darbinieki informēti un izglītoti par sociālo uzņēmējdarbību, tās būtību un iespējām, kā rezultātā biznesa inkubatori ir atvērti un pretīmnākoši arī sociālajiem uzņēmumiem un spēj tiem piedāvāt adekvātu un piemērotu atbalstu.
- Aktīva darba, tikšanos un komunikācijas rezultātā ar citiem publiskā un privātā sektora pārstāvjiem, sociālā uzņēmējdarbība ir kļuvusi par aktuālu un saistošu tēmu dažādām valsts un pašvaldību institūcijām (piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūra, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra u.c.), bankām, privātajiem investoriem, uzņēmumiem u.c.
Sabiedrības informēšana par sociālo uzņēmējdarbību: - Asociācijas rīkotais Sociālās uzņēmējdarbības Forums kļuvis par nozīmīgāko ikgadējo sociālās uzņēmējdarbības nozares pasākumu, pulcējot vairāk kā 170 dalībniekus, lektorus un ekspertus no Latvijas un ārvalstīm. Foruma rezultātā ar sociālās uzņēmējdarbības tēmu iepazīstināta jauna auditorija un aizsāktas vērtīgas ilgtermiņa attiecības.
- Par tradīciju kļuvis Sociālo inovāciju hakatons, kura rezultātā 48 stundu garumā top jauni sociālo inovāciju risinājumi, kurus attīsta daudzpusīgas komandas. Katrā hakatonā top vismaz 8 gatavi risinājumi attīstībai
- Izdoti divi Sociālās uzņēmējdarbības katalogi, iepazīstinot Latvijas un starptautisko auditoriju ar vairākiem Latvijas sociālās uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem.
- Izveidots Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku tīkls, kurā darbojas vairāk kā 30 aktīvi, radoši kopienu līderi visos Latvijas reģionos. Ar vēstnieku tīkla palīdzību par sociālo uzņēmējdarbību katru gadu informēti vairāk kā 3600 cilvēki visā Latvijā.
- Izdotas trīs starptautiskas publikācijas par dažādām sociālās uzņēmējdarbības tēmām, kas bez maksas pieejamas www.socialauznemejdarbiba.lv un ar kurām aktīvi iepazīstināti lēmumu pieņēmēji un viedokļu līderi visā Latvijā.
- “Vienas pieturas pirincipa” konsultāciju rezultātā vairāk kā 50 cilvēki guvuši nepieciešamās zināšanas, prasmes un informāciju, lai īstenotu savas sociālās uzņēmējdarbības idejas.
- Īstenoti vairāk kā 100 izglītojoši un informatīvi pasākumi visā Latvijā, nodrošinot pieejamu un saprotamu informāciju par sociālās uzņēmējdabrības iespējām visos Latvijas reģionos
- Plašākā un izsmeļošākā interneta resursa latviešu valodā par sociālo uzņēmējdarbību www.socialauznemejdarbiba.lv veidošana un uzturēšana;Biedru kapacitātes uzlabošana, pieredzes un zināšanu apmaiņas platformas veidošana:
- Sociālās uzņēmējdarbības tēma un sociālo uzņēmumu stāsti aktualizēti medijos, izskanot Latvijas lielākajos drukātajos preses izdevumos (Diena, NRA, Latvijas avīze), televīzijā (LTV, LNT, TV3), radio (LR1, LR5, LR6, Star FM), tiešsaistes portālos (lsm.lv, DELFI, TVNET) un citur.
- Lai uzlabotu LSUA biedru un vēstnieku kapacitāti, ik gadu norisinās vismaz divi apmācību kursi jaunu prasmju un zināšanu apguvei
- Lai veicinātu zināšanu apmaiņas platformas veidošanos, tiek organizēti tiešsaistes vebināri, kuru eksperti ir LSUA biedri un sadarbības partneri
- LSUA rīkotā Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa un mediju kampaņa uzlabo LSUA biedru redzamību
- Ik gadu tiek apkopoti LSUA biedru Ziemassvētku un Vasaras sezonas īpašie piedāvājumi, kas tiek popularizēti vienotā kampaņā, tādejādi piesaistot jaunu auditoriju organizācijām
- Katru gadu tiek rīkots Sociālās uzņēmējdarbības tirgus sadarbībā ar Kalnciema Kvartālu – šis pasākums ne vien nodrošina sociālo uzņēmumu redzamību, bet arī par sociālo uzņēmējdarbību informē jaunu auditoriju.
- Kopā ar Asociācijas biedriem un sadarbības partneriem veidojam sociālās uzņēmējdarbības zināšanu un pieredzes apmaiņas kopienu, kā rezultātā veidojas jaunas, produktīvas sadarbības un iespējas Latvijas sociālajiem uzņēmumiem.
Vēlies pievienoties mūsu darbam un iesaistīties sociālās uzņēmējdarbības vides veidošanā, vienlaikus izmantojot arī dažādās Asociācijas piedāvātās iespējas un privilēģijas?
Kļūsti par biedru – vairāk informācijas šeit!
Noderīgi resursi par sociālo uzņēmējdarbību
5 oktobris, 2018