Lūznavas muiža aicina uz radošu nodarbību sociālās uzņēmējdarbības spēju stiprināšanai

novembris 25, 2019

 Turpinot attīstīt un popularizēt sociālās uzņēmējdarbības iespējas Rēzeknes novadā un Latgales reģionā, Lūznavas muiža 29. novembrī aicina uz turpmāko sadarbību ieinteresētus dažādu jomu pārstāvjus – vietējās kopienas aktīvistus, uzņēmējus, studentus un pasniedzējus, cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem, viņu draugus un atbalstītājus, pašvaldības pārstāvjus, jauniešus un brīvprātīgos – piedalīties pasākumā par sociālo uzņēmējdarbību “Radošā NEdarbnīca. Lūznavas muiža: iedvesmas un iespēju platforma”.

29. novembrī no 10.00 līdz 14.30 notiekošās “Radošās NEdarbnīcas” mērķis ir veidot konkurētspējīgus risinājumus Lūznavas muižas vecās koka skolas ēkas atdzimšanai un stiprināt pasākuma dalībnieku izpratni par sociālā biznesa ideju radīšanas procesa īpatnībām, kā arī apzināties savu lomu komandā un stiprināt tās jaudu biznesa ideju veidošanā un attīstībā. Pasākuma laikā tā dalībnieki varēs iepazīties ar labās prakses piemēriem, iemācīties sociālā biznesa ideju formulēšanu, trenēt komandas darba prasmes, noteikt savu lomu komandā, kā arī apskatīt Latvijas radošo uzņēmēju darinājumu kolekciju. Plašāk par “Radošās NEdarbnīcas” saturu – pievienotajā pilnajā pasākuma programmā.

Radošo nodarbību ciklu “Radošā NEdarbnīca”, kas pirmo reizi notiks arī Lūznavā, vada ļoti zinoša un pieredzējusi pasniedzēja – biedrības “ZINIS” valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska, kurai ir vairāk nekā 20 gadu praktiska pieredze darbā ar cilvēkresursu attīstību, vairāk nekā 18 gadu pieredze valsts un pašvaldību jomā, vairāk nekā 10 gadu starptautiska pieredze radošās domāšanas rosināšanā gan Baltijas, gan NVS valstīs, kopš 2009. gada novadījusi vairāk nekā 1000 pasākumu indivīda uzņēmējspēju aktivizēšanai, saņēmusi Eiropas Komisijas atzinību par nacionālā konkursa “Ideju kauss” (LIAA) ieviešanu. V. Brakovska ir British Council pārstāvniecības Latvijā radošās domāšanas metodes “Nākotnes pilsētas spēle” vadītāja, kā arī koka gludināmo dēļu uzņēmuma vadītāja.

Lūznavas muižas pārvaldniece un sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Rēzeknes novadā Iveta Balčūne, aicinot uz pasākumu, stāsta: “Aktivitātes sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai Lūznavas muižā rīkojam jau no 2017. gada, bet šī gada aprīlī organizētais pasākums “Iedvesmojies savam veiksmes stāstam!”, kur aicinājām cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem kopā ar viņu atbalstītājiem un brīvprātīgajiem, vēlreiz apliecināja visiem zināmu un vienkāršu faktu – sadarbība visos līmeņos ir ideju radīšanas un, jo nozīmīgāk, to īstenošanas scenāriju pamatā. Oktobrī man bija iespēja apmeklēt vairākus sociālos uzņēmumus Tilburgā, Nīderlandē, kur katrs no tiem demonstrēja lielisku sadarbību – vietējā kopiena, uzņēmēji, pašvaldība, sociālie dienesti, vietējās mācību iestādes, nevalstiskais sektors. Tie bija augstas klases ēdināšanas un viesmīlības veiksmīgi uzņēmumi, kuros strādāja cilvēki ar ierobežotām iespējām. Lūznavas muižas kompleksā ir vairākas degradētas ēkas, kuras pamazām atdzimst (2018. gadā savu atdzimšanu svinēja kādreizējais malkas šķūnis, tagadējais Kulturys škiuņs) un ir kā resurss un iespēja jauniem risinājumiem. Arī vecā koka ēka iepretī muižai – kādreizējā skola – nākotnē varētu būt lietderīga, kļūstot par vietu, kur vienuviet darbojas vairāki sociālie uzņēmumi.“

Pasākumu “Radošā NEdarbnīca. Lūznavas muiža: iedvesmas un iespēju platforma” organizē Rēzeknes novada Lūznavas muiža sadarbībā ar Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociāciju un British Council pārstāvniecību Latvijā, tajā piedalīties aicināti uz turpmāko sadarbību ar Lūznavas muižu ieinteresēti dažādu jomu pārstāvji – vietējās kopienas aktīvisti, uzņēmēji, studenti un pasniedzēji, cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, viņu draugi un atbalstītāji, pašvaldības pārstāvji, jaunieši un brīvprātīgie. Piedalīšanās ikvienam interesentam ir bezmaksas. Pieteikšanās, rakstot vai zvanot 29390701 līdz 28. novembrim.

“Radošā NEdarbnīca. Lūznavas muiža: iedvesmas un iespēju platforma” programma:

2019. gada 29. novembrī 10.00–14.30

 

I daļa Status quo un impulsu sesija
09.30–10.00 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija
10.00–10.15 Atklāšana un ievads: atskats uz līdzšinējām aktivitātēm un pasākuma mērķis

Iveta Balčūne, Lūznavas muižas pārvaldniece

10.15–10.50 Pļavas muzejs Kaldabruņā: atziņas par gūto pieredzi un ieteikumi

Ieva Jātniece, Pļavas muzeja idejas autore un vadītāja

10.50–11.20 ALTUM programma sociālās uzņēmējdarbības izveidei un attīstībai

Vita Pučka, ALTUM Latgales reģiona vadītāja

11.20–11.45 Interaktīva iepazīšanās ar dalībniekiem

Vadlīnijas #1 komandu darbam – metodoloģija un sasniedzamais rezultāts

11.45–12.10 Lielā kafijas pauze
 
II daļa Darbs komandās – sociālā biznesa ideju kalve
12.10–12.20 Vadlīnijas #2 komandu darbam – metodoloģija un sasniedzamais rezultāts
12.20–13.10 Darbs komandās: sociālā biznesa ideju formulēšana, ietverot:

–        idejas Lūznavas muižas vecās koka skolas ēkas satura piepildījumam

–        sociālās ietekmes rādītājus un mērogu

–        saimnieciskās darbības virzienu

13.10–13.20 Darbs komandās: ideju “īsrunu” sagatavošana
13.20–14.20 “Ideju simpozijs”: komandu ideju īsrunas un auditorijas atgriezeniskā saite
14.20–14.30 Pasākuma noslēgums un izvērtējums