Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības vēstnieku aktivitātes reģionos

27 marts, 2019

Kopš 2018. gada novembra asociācijā ir pievienojušies 20 jauni sociālās uzņēmējdarbības vēstnieki dažādos Latvijas reģionos. Vēstnieki ir aktīvi un radoši dažādu jomu profesionāļi, kuri palīdz labāk iepazīt un izprast sociālās uzņēmējdarbības būtību un iespējas visā Latvijā. Ar pilnu vēstnieku sarakstu iespējams iepazīties šeit.

2019. gads vēstniekiem iesākās gana aktīvi un vairākos reģionos līdz šim ir notikuši 10 dažādi pasākumi, kopumā piesaistot vairāk kā 200 individuālos cilvēkus, netiešā auditorija vēstnieku pasākumiem ir krietni lielāka vairāk kā 10 000 cilvēku auditorija visā Latvijā.

Līdz šim pasākumi ir norisinājušies Jūrmalā, Jelgavā, Rīgā, Jēkabpilī, Madonā, Lielvārdē, Balvos,  Kuldīgā, Ikšķilē un Liepājā. Ir notikuši ideju ģenerēšanas praktiskie semināri, lekcijas skolēniem, semināri pedagogiem, kā arī informatīvie pasākumi par sociālo uzņēmējdarbību.

Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Agita Krastiņa organizēja info semināru Jūrmalas biznesa inkubatora dalībniekiem un citiem interesentiem.

Redzēju, ka vairākiem kolēģiem no biznesa inkubatora uzņēmums vai ideja ir izteikts sociālās uzņēmējdarbības piemērs, tādēļ arī vēlējos organizēt šo pasākumu. Pēc pasākuma sapratu, ka iegūtā informācija citiem inkubatora dalībniekiem bija tiešām noderīga un vērtīga. Seminārs palīdzēja arī veidot sadarbību ar citām organizācijām Jūrmalā un radās ideja turpmākiem sadarbības projektiem, tā Agita Krastiņa.

Sarmīte Segliņa, kura organizēja semināru Kuldīgas Sociālā dienesta darbiniekiem un novada lēmumu pieņēmējiem atzīst, ka šādi pasākumi ir noderīgi, rada izpratni par sociālo uzņēmējdarbību un veicina domāšanas veida maiņa. Pasākums deva iespēju Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas valdes loceklei Diānai Lapkis un vēstniecei Sarmītei Segliņa pārrunāt kopīgas nākotnes idejas ar Rendas pagasta pārvaldes vadītāju K. Kuzminu par Rendas pagasta attīstības iespējām, Rendas skolas ēku izmantošanas iespējām un nākotnes sadarbības iespējām ar uzņēmējiem no galvaspilsētas tieši sociālās uzņēmējdarbības ietvaros.

Tuvākie vēstnieku pasākumi gaidāmi 16. aprīlī Ķekavā un 27. aprīlī Lūznavas muižā, Rēzeknes novadā. Aicinām sekot līdzi asociācijas sociālajos tīklos, lai uzzinātu par tuvākajiem pasākumiem reģionos, kā arī aicinām vēstniekus uzrunāt personīgi kopīgai sadarbībai.

Pasākumus dažādos Latvijas reģionos organizē sociālās uzņēmējdarbības vēstnieki sadarbībā ar Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociāciju un British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu.