Ieteikumi iekļaujošai sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas izveidei

15 novembris, 2021

Ieteikumi iekļaujošai sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas izveidei

SEMPRE Accelerators (2019-2021) ir projekts iekļaujošas sociālās uzņēmējdarbības atbalstam Baltijas jūras reģionā. Tā mērķis ir paātrināt astoņu vietējo koprades iniciatīvu, tā saukto „mikroprojektu”, izaugsmi un attīstību un pārvērst tos par veiksmīgiem, pašpietiekamiem sociālajiem jaunuzņēmumiem, kas pastāvīgi piedāvā pakalpojumus un/vai produktus vietējā un reģionālajā tirgū.
Mikroprojekti ir izstrādāti iepriekšējā projektā ar nosaukumu SEMPRE – sociālās iespējas laukos (2016-2019). SEMPRE partneri apkopoja un pārbaudīja iespēju nodrošināšanas rīkus, kurus sociālo pakalpojumu sniedzēji var izmantot, lai novērtētu pakalpojumu nepieciešamību nelabvēlīgā situācijā esošo grupu vidū un iesaistītu šo grupu dalībniekus koprades procesos, kā rezultātā tiek izstrādāti jauni sociālie pakalpojumi.

Aicinām iepazīties ar vērtīgajiem projekta rezultātiem – spēcināšanas pieejas izmantošanu (Empowerment approach) darbā ar sociāli mazaisargātām mērķa grupām, vadlīnijām un praktiskiem piemēriem. Īpaši saistoša ir rokasgrāmata, kurā apkopoti ieteikumi iekļaujošai sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas izveidei.

Rokasgrāmata lejupielādei pieejama ŠEIT.

Ar citiem projekta rezultātiem iespējams iepazīties projekta mājaslapā.