Turpināsies starptautiskais tīkls Baltic Sea Impact Network

13 decembris, 2023

Baltijas jūras reģiona ietekmes tīkls (Baltic Sea Impact Network) – starptautisks sociālo uzņēmēju savstarpējās mācīšanās tīkls – uzsāk savu nākamo posmu. Tīkls paplašinās, jo tā dalībnieku skaits pieaug no 32 līdz 50 sociālajiem uzņēmējiem, pieņemot jaunus dalībniekus arī no Dānijas un Ukrainas.

20 mēnešu laikā dalībnieki tiks vadīti ikmēneša tiešsaistes sesiju programmā, pārmaiņus piedaloties savstarpējās mācībās un ekspertu semināros. 2024. gada oktobrī visi tīkla dalībnieki tiks aicināti tikties klātienē Tallinā, Igaunijā, lai paplašinātu savus kontaktus un rastu jaunas sadarbības iespējas.

Tīkls ļauj satikt cilvēkus ar tādiem pašiem mērķiem. Sociālās uzņēmējdarbības jomā dažkārt var justies mazliet vientuļi, taču tīklā var atrast domubiedrus, kuriem ir līdzīgi mērķi.

– Anett Kislov, ResQ Club, Baltijas jūras ietekmes tīkla pilotprojekta dalībniece

Baltijas jūras reģiona ietekmes tīklu īsteno Reach for Change Zviedrija, Reach for Change Latvija, Social Enteprise Estonia, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un Lietuvas Sociālā biznesa asociācija sadarbībā ar Zviedrijas institūta atbalstu programmas “Baltic Sea Neighbourhood Programme” ietvaros. Katra no iesaistītajām organizācijām ir guvusi ilggadēju pieredzi sociālo uzņēmēju atbalstīšanā un ir pierādījusi savas spējas mobilizēt uzņēmējus un ieinteresētās personas valsts līmenī savās valstīs.

Baltijas jūras reģiona ietekmes tīklu īsteno Reach for Change Zviedrija, Reach for Change Latvija, Sociālais uzņēmums Igaunijā, Sociālās uzņēmējdarbības asociācija Latvijā un Lietuvas Sociālā biznesa asociācija sadarbībā ar Zviedrijas institūta atbalstu Baltijas jūras kaimiņattiecību programmas ietvaros. Katra no iesaistītajām organizācijām ir guvusi ilggadēju pieredzi sociālo uzņēmēju atbalstīšanā un ir pierādījusi savas spējas mobilizēt uzņēmējus un ieinteresētās personas valsts līmenī savās valstīs.

Kristīne Vērpēja, Reach for Change Baltijas reģiona vadītāja

Mērķis ir palīdzēt tīkla dalībniekiem apgūt jaunas prasmes, sazināties ar līdzīgi domājošiem kolēģiem no kaimiņvalstīm un palielināt sociālo uzņēmēju piekļuvi attiecīgajām ieinteresētajām personām.

Projekts tika izmēģināts 2022. gadā, un atsauksmes no izmēģinājuma projekta dalībniekiem ir bijušas izšķirošas, lai pielāgotu tīkla modeli un noteiktu prioritātes jaunajam posmam. Ilgtermiņa ambīcijas ir formalizēt tīkla koncepciju, uzaicināt iesaistīties vairāk finansēšanas partneru, lai varētu to replicēt un paplašināt papildu tirgos Ziemeļvalstu reģionā un plašākā Eiropā.

Uzziniet vairāk par Baltijas jūras ietekmes tīklu šeit.