Tīklošanās pasākums ‘Sadarbība ar Ukrainas, Gruzijas un Latvijas sociālajiem uzņēmumiem’

oktobris 19, 2021

Tīklošanās pasākums ‘Sadarbība ar Ukrainas, Gruzijas un Latvijas sociālajiem uzņēmumiem’

Aicina piedalīties tīklošanas un pieredzes apmaiņas pasākumā ‘Sadarbība ar Ukrainas, Gruzijas un Latvijas sociālajiem uzņēmumiem’, kas norisināsies 26.oktobrī plkst. 15.00 platformā Zoom.

Tīklošanas pasākums būs praktiska iespēja sociālajiem uzņēmējiem uzklausīt labās prakses partnerības stāstus un izmantot savas zināšanas un prasmes, lai spertu pirmos soļus jaunu sadarbību veidošanā. Pasākuma laikā mazākās grupās dalībniekiem būs iespēja satikt citus sociālos uzņēmējus no Latvijas, Ukrainas un Gruzijas, dibināt kontaktus, apspriest sadarbības izaicinājumus un veidot jaunas partnerības vai apmainīties ar savu pieredzi.

Pasākumā izskanēs seši labās prakses stāsti: 

  • Sociālais uzņēmums “OWA” ir pirmais zīmols Latvijā, kas piedāvā apģērbu ar akvareļu un grafikas apdruku, kas pārnesta uz auduma, izmantojot sublimācijas drukas tehniku. OWA” ir darba integrācijas sociālais uzņēmums, apģērbus šuj un apdrukas veido cilvēki ar invaliditāti. 
  • Latvijas sociālais uzņēmums “Sonido” sniedz dažādus augstākās kvalitātes zvanu centra pakalpojumus, izmantojot vairāk nekā piecu gadu pieredzi šajā nozarē. Viņi ir atraduši veidu, kā palīdzēt cilvēkiem justies sadzirdētiem un saprastiem, nodarbinot komandā cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kuri ne tikai prasmīgi, bet arī ar entuziasmu uzklausa un saprot, ko katrs no zvanītājiem pārdzīvo.
  • Sociālā kafejnīca Mziuri atrodas Tbilisi pilsētas centrā, Gruzijā. Mziuri piedāvā universālu telpu cilvēkiem ar jebkādām spējām un atbalsta viņu potenciāla realizāciju. Mziuri veicina arī zaļo un atpūtas zonu attīstību pilsētas centrā. Līdz šim Mziuri ir organizējuši vairāk nekā 700 pasākumu (koncerti, filmu vakari, tikšanās, vides pasākumi u.c.). Kopumā sociālā kafejnīca nodarbina 18 darbiniekus, tostarp 2 cilvēkus ar invaliditāti un 4 studentus.
  • Gruzijas sociālais uzņēmums Dadari ir darba integrācijas sociālais uzņēmums, kas ražo ekoloģiskas augstas kvalitātes koka rotaļlietas. Uzņēmuma sociālā misija ir atbalstīt cilvēkus ar intelektuālās attīstības traucējumiem, nodrošināt viņiem nepieciešamās prasmes un veicināt nodarbinātību, lai nodrošinātu viņu integrāciju sabiedrībā. Dadari ir nodrošinājis nepieciešamās prasmes 10 cilvēkiem, 5 no viņiem joprojām strādā sociālajā uzņēmumā. 
  • Sociālais uzņēmums “OZERO” ir pirmais bez atkritumu veikals Ukrainā, kas palīdz cilvēkiem piekopt apzinātu dzīvesveidu, lai panāktu globālas pārmaiņas pasaulē. Šodien uzņēmums darbojas trīs virzienos: – Zero Waste veikals; – Ilgtspējīgas konsultācijas uzņēmējdarbībai; – Eko izglītības virziens. 
  • Ukrainas sociālais uzņēmums “Dream Lab” piedāvā dažādas dabiskās Karpatu tējas. Līdzekļi no pārdošanas tiek novirzīti centram jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

Pasākums tiek rīkots projekta Pieredzes apmaiņa ilgtspējīgu tradicionālo un sociālo uzņēmumu sadarbības veicināšanai, palielinot sociālo ietekmi Ukrainā un Gruzijā ietvaros un tiek īstenots ar Ārlietu ministrijas atbalstu.