Aktivitāšu diena jauniešiem ar invaliditāti un uzņēmējiem

8 septembris, 2021

Aktivitāšu diena jauniešiem ar invaliditāti un uzņēmējiem, kuri meklē darbiniekus

16. septembrī no plkst. 16:00-19:00 “Koka Rīga” telpās Krāsotāju ielā 12, Rīga, ikviens jaunietis ar invaliditāti tiek aicināts piedalīties Aktivitāšu dienas meistarklasēs “Satiec savu nākotni!” un sastapt savu darba devēju.

Vairāk nekā 15 uzņēmēji no Rīgas un Pierīgas savos stendos aicinās jauniešus izmēģināt roku dažādās profesijās, lai iepazīstinātu ar sava uzņēmuma darba ikdienu un veicamajamiem pienākumiem. Apmeklētāji varēs jau uzreiz iepazīt savu potenciālo darba devēju, instrumentus un darba ikdienu: drošs darbs augstumā, meistarklase ar pacēlāju, dažādu celtniecības instrumentu pielietojumi, praktiskie uzdevumi skrūvējot, mērot, savienojot, pulksteņu darbnīca, kur izveidot sev sienas pulksteni no pulksteņu sagatavēm, pagalmā varēs iemācīties zāles pļaušanu ar radio vadāmo zāles pļāvēju Spider, pagalmā būs iespējams pielikt savu roku augu dobju stādīšanā un iepazīties ar dažādiem augiem, to īpašībām, augu nosaukumiem, kā arī pēc dotā dobes plāna atrast īsto augu un iestādīt to dobē.

Jaunieši, kuri meklē savu īsto nākotnes aicinājumu varēs ieskatīties ainavu arhitektu un dārznieku ikdienas darbos. Vēl programmā būs uzņēmējs, kas piedāvā darbu ugunsdrošības uzņēmumā un apmeklētāji varēs  iepazīties ar automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas vadības iekārtu. Piedalīsies arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, šokolādes ražotājs, kā arī varēs iepazīties ar vizāžistu un stilistu ikdienu, bet, ja kāds jaunietis sapņo par uzstāšanos klubos un pludmales ballītēs, mēs piedāvājam iepazīt klātienē dīdžeja darbu un aprīkojumu!

Pasākuma mērķis ir savest kopā uzņēmēju ar viņa nākotnes darbinieku, lai darba devējs ieraudzītu cilvēkus ar invaliditāti kā potenciālu darba spēka resursu. Katru gadu cilvēku ar invaliditāti skaits pieaug par 10% un jau 2030. gadā Latvijā 27% iedzīvotāju būs cilvēki ar invaliditāti. Visas nozares nav iespējams robotizēt un cilvēka darbs joprojām būs aktuāls. Jau tagad  uzņēmējiem trūkst darbinieku un nākotnē trūks vēl vairāk. Jaunieši  ar invaliditāti bieži vien ir mūsu sabiedrības neredzamā daļa, kurai ir jābūt gaidītai ne tikai sabiedrībā, bet arī darba tirgū.

Lūgums pirms pasākuma pieteikties https://ej.uz/SatiecSavuNakotni

Lai apmeklētu pasākumu, ir nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertfikāts.

 

“Ligero” ir sociālais uzņēmums ar mērķi radīt darba iespējas un uzlabot dzīves kvalitāti jauniešiem no sociālās atstumtības riska grupām, izveidojot sistēmu, kurā tiek savienoti darba ņēmēji ar darba devējiem un veicināt uzņēmēju iesaistīšanos  sociālās atstumtības riska grupu dzīves kvalitātes uzlabošanā, veidojot apmācību un prakses programmas.