Aicina uz semināru “Sociālo uzņēmumu un pašvaldību sadarbība”

5 februāris, 2020

Aicina uz semināru “Sociālo uzņēmumu un pašvaldību sadarbība”

LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros 4. martā notiks seminārs “Sociālo uzņēmumu un pašvaldību sadarbība”, uz ko aicināti  visu pašvaldību darbinieki, esošie un topošie sociālie uzņēmēji.

Seminārs sāksies plkst.10:00, un tas norisināsies labdarības organizācijas “Tuvu” telpās, Saules ielā 2, Brankās, Ozolnieku novadā.

Semināra moderatore, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja, Madara Ūlande par pasākuma sagaidāmo rezultātu saka: “Ceru no šī pasākuma sagaidīt vērtīgu un iedvesmojošu sarunu par to, kā sociālie uzņēmumi var sadarboties ar pašvaldībām – kas jādara vieniem un otriem, kā “nogludināt ceļu”, lai šī sadarbība veidotos vieglāk un raitāk, kā arī kādi praktiski instrumenti nepieciešami, lai sociālo uzņēmumu radītā vērtība nonāktu pašvaldību redzeslokā. Ceru uz visu dalībnieku aktīvu iesaisti un viedokļu dažādību, lai gala rezultātā būtu arī idejas par sadarbību, ko katrs varam vest mājās un ieviest dzīvē.”

Pasākuma programmā:

  • Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas padomes priekšsēdētāja, Latvijas Samariešu apvienības vadītāja Andra Bērziņa iedvesmas stāsts “Pašvaldību un sociālo uzņēmumu sadarbība: kāpēc tas ir svarīgi, kāda ir vērtība abām pusēm?”;
  • Ogres novada un Rīgas pilsētas pašvaldību pieredzes stāsti;
  • sociālo uzņēmumu “Learn IT” un “RB Cafe” pieredzes stāsti;
  • paneļdiskusija;
  • juristes, biedrības „Sabiedriskās politikas centrs Providus” vadošās pētnieces, Labklājības ministrijas Sociālo uzņēmumu komisijas locekles Agneses Frīdenbergas eksperta viedoklis;
  • ideju ģenerēšana un diskusija “Praktiski soļi ceļā uz sociālās uzņēmējdarbības attīstību pašvaldībā”;
  • “tīklošanās” un sadarbību veidošana.

Seminārs ir noslēguma aktivitāte diskusijām, kas tika realizētas 9 projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” iesaistīto partnerību pašvaldībās pagājušā gada nogalē. Diskusijās tiks sniegta informācija par sociālās uzņēmējdarbības likumisko ietvaru, pieejamajiem atbalsta mehānismiem sociālajiem uzņēmējiem, veiksmīgiem sadarbības modeļiem Latvijā un pasaulē, kā arī tika identificētas problēmas katrā novadā, ko iespējams varētu risināt ar sociālo uzņēmēju palīdzību.  Semināra laikā attiecīgi plānots turpināt izzināt iespējamos sadarbības modeļus un runāt jau par konkrētiem risinājumiem to ieviešanai.

Lai pieteiktu savu dalību seminārā, līdz 25. februārim jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa http://ejuz.lv/pasvaldibuseminars. Dalība pasākumā ir bez maksas, vietu skaits ierobežots.

Plašāka informācija par projektu „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā”: www.daugavkrasts.lv, , Facebook lapā “Biznesa siltumnīca” www.facebook.com/Biznesasiltumnica/.