Sociālo uzņēmēju ieteikumi Tev!

14 aprīlis, 2020

Sociālo uzņēmēju ieteikumi tieši Tev!

 

„Esi Tu pats un dari ar sirdi!”
— BAIBA BLOMNIECE – JURĀNE, „Barboleta” valdes priekšsēdētāja

 

“Dod katram, vai tas dzīvnieks vai cilvēks, kurš ienāk pa Tava uzņēmuma durvīm, izaugsmes virspotenciālu – tici viņam vairāk kā viņš pats sev. Jo ticība ir tā, kas dod spēku lielu mērķu sasniegšanai. ”
— LĪGA BRODUŽA, “Dabas zirgi” dibinātāja un vadītāja

 

„Dizaina domāšana dažādos kontekstos noderēs ikvienam. Nav jābūt dizainerim, tomēr ir svarīgi attīstīt sevī dizaina domāšanas attieksmes. Esi zinātkārs – uzdod jautājumus arī par pašsaprotamo!
Esi Tu pats – ieklausies citos, izdari secinājumus, pamatojoties uz saviem novērojumiem!”
— ČĀRLZS BUŠMANIS, „Design Elevator” dibinātājs

 

„Mēs darām visu, lai dzīve piejūras ciematā būtu radoša, moderna un aktīva. Lai katram tā laime ieraudzīt ko dzīvē tik tuvu, kas pamudina darīt labas lietas sev un citiem. Mēs esam par mīlestību.”
— DAINA DUBRA, „Pērle rada” vadītāja

 

„Svarīgi ir nekad neapstāties un nesamierināties ar esošo, bet būt atvērtiem sirdī, prātā un sajūtās. Mēs nekad nezinām, kādas krustceles mūs sagaida, un tikai mēs esam tie, kuri var izlemt, kādu ceļu iet. Būt nedaudz trakam – tas laikam vistrāpīgāk raksturo sociālo uzņēmēju kopienu visā pasaulē.”
— ANITA STIRĀNE, „Sociālās inovācijas centrs” valdes locekle

 

„Nav lielu vai mazu uzņēmumu, ir tikai dažādi mērķi un jebkurš no tiem ir sasniedzams, apņēmīgi virzoties uz priekšu.”
— ELĪNA NEILANDE, „Otra elpa” dibinātāja un vadītāja

 

„Dari! Jo tikai darot var sajust panākumus un izprast kļūdas. Nevienu lietu nevar 100% izplānot uz priekšu, un vienmēr atgadīsies kas neparedzēts. Darot tu virzies uz priekšu, un kļūdas ir daļa no mācīšanās procesa.”
— MĀRIS GRĀVIS, „RB CAFE” idejas virzītājs

 

„Sociālā uzņēmuma darbības forma dod iespējas un uzliek arī atbildību. Iespējas var realizēt ar motivētas komandas vai pieaicinātu speciālistu palīdzību. Atbildība ir katra vadītāja paša rokās, tāpēc aicinu celt uzņēmumu uz stingriem vērtību pamatiem, lai tas dod spēku ieceres īstenot.”
— ELĪNA NOVADA, „Svaigi” saimniece

 

„Veicot sociālo uzņēmējdarbību, apzināties savu misiju un turpināt neatkarīgi no statusa, jo, ja mēs darām to, kas mums patīk, kas sanāk, kas ir vajadzīgs, un esam vēl paēduši, tad viss ir kārtībā.”
— EDMUNDS VEIZĀNS, „Edmunda Veizāna deju skola” dibinātājs

 

„Mums ir lieliskas idejas! Vajag uzdrīkstēties un laist šīs idejas plašāk pasaulē, jo arī ārpus Latvijas sociālā uzņēmējdarbība kļūst arvien aktuālāka un iespējas ir praktiski neierobežotas!”
— KRISTAPS KRAFTE, „Vigobot” dibinātājs

 

„Nav pārāk agra vecuma, lai uzsāktu savu uzņēmumu. Nekad Tu nevarēsi zināt visu, tāpēc labāk sākt un mācīties uzreiz, kad parādās ideja un ticība sev.”
— GUSTAVS MĀRTIŅŠ UPMANIS, „Visas Iespējas” veidotājs

 

„Mīlēt sevi, cilvēkus, darbu, dzīvi! Un galvenais – darīt!”
— INGVILDA PARFJONOVA, Privātsākumskolas “Varavīksne” dibinātāja un direktore

 

„Katra doma un darbība, kas palīdz pasaulei kļūt labākai, dod mūsu dzīvei jēgu.”
— LOLITA CĪRULE, „Mentor Latvia” valdes locekle

 

„Sociālā uzņēmējdarbība ir veids, kā darīt lietas labāk un dot lielāku labumu sabiedrībai. Pacietība, laiks, izturība, izaicinājumi un inovatīvas idejas – tās ir lietas, kas nepieciešamas, lai spētu palīdzēt citiem un strādātu sociālās uzņēmējdarbības virzienā.”
— ANDRIS BĒRZIŅŠ, Latvijas Samariešu apvienības direktors

 

„Bērni ir man iemācījuši trīs lietas: būt priecīgai bez īpaša iemesla; būt nepārtraukti zinātkārai, mācīties, jautāt un apšaubīt; un, visbeidzot, – būt traki neatlaidīgai, līdz sasniegts vēlamais. Tās ir mācības, kas palīdzēs ikvienam sociālajam uzņēmējam tikt soli tuvāk mērķim.”
— ELĪNA INGELANDE, „Learn IT” līdzdibinātāja

 

„Priecājos, ka ir daudz cilvēku, kuri grib palīdzēt citiem; es esmu viens no viņiem. Bet, lai sociālais uzņēmums varētu pastāvēt, tam ir jābūt arī pelnošam biznesam. Novēlu visiem gaišas galvas, tīras sirdis un spēcīgas komandas, jo tikai kopā mēs varam izglābt pasauli.”
— VALTERS KRĒTAINIS, „Step by step” līdzdibinātājs