Tika aizvadīta konference “Kāpēc mums to vajag?”

23 februāris, 2021

Tika aizvadīta konference “Kāpēc mums to vajag?”

19.februārī Valsts prezidents Egils Levits atklāja LSUA rīkoto tiešsaistes konferenci par pašvaldību sadarbību ar sociālajiem uzņēmumiem “Kāpēc mums to vajag?”.

“Uzskatu, ka sociālā uzņēmējdarbība ir jāpieņem kā efektīvs rīks, ar ko risināt dažādas problēmas pašvaldībā, iesaistot tos uzņēmējus, kuri, pārstāvot privāto sektoru, var radīt piemērotāku ietvaru dažādu inovāciju radīšanai un testēšanai. Papildus sociālajai uzņēmējdarbībai nāk klāt arī uzņēmēja personīgais stāsts un pieredze, kas visbiežāk ir radījusi motivāciju šādā veidā palīdzēt sabiedrībai” – savā uzrunā norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

Foto: Ilmārs Znotiņš

Konferencē izskanēja Līvānu, Ogres un Rēzeknes novada pašvaldību pieredzes stāsti un sociālo uzņēmēju redzējums, kā arī iedvesmas stāsti no Lielbritānijas Plimutas pilsētas, kuros pašvaldības pārstāve un sociālo uzņēmumu tīkla vadītājs sniedza sava sadarbības modeļa aprakstu. A.Frīdenberga, “PROVIDUS” vadošā pētniece prezentēta jaunizveidoto rokasgrāmatu, kur uzskatāmi un kodolīgi apkopoti pašvaldībām pieejamie rīki sociālās uzņēmējdarbības attīstīšanai savās teritorijās. 

Pasākums noslēdzās ar kopīgu diskusiju, kur ieteikumus par tālākajiem soļiem sadarbību veidošanā un atbildes uz skatītāju jautājumiem sniedza Labklājības ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības eksperti.

Paldies visiem konferences skatītājiem, runas personām un mūsu sadarbības partneriem – British Council Latvia, Latvijas Pašvaldību savienība, Labklājības ministrija, ALTUM, Ogres novads, Līvānu novads un Rēzeknes novads pašvaldībām! 

Sadarbībā tiešām ir spēks! 

Rokasgrāmata “Pašvaldību rīki sociālās uzņēmējdarbības attīstībai” pieejama šeit.

Konference tapa sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, projekta “Building resilience and cooperation: social entrepreneurship for stronger communities in Latvia” ietvaros.