Latvijas sociālais projekts „Parunāsim?” prestižā konkursā Budapeštā atzīts par inovatīvāko sociālo uzņēmumu

20 novembris, 2019

Pieredzes apmaiņas nolūkos starp sociālo uzņēmumu vadītājiem 15.novembrī Budapeštā, norisinājās Eiropas sociālās integrācijas uzņēmumu sadarbības tīkla (ENSIE) organizēts seminārs “WISE” par sociālās uzņēmējdarbības attīstību, kas vērsta uz nelabvēlīgā situācijā esošo grupu sociālo un darba tirgus integrāciju.

 

Eiropas semināra ietvaros tika pasniegta ENSIE WISE Manager Award balva. To ieguva zvanu centra “Sonido” vadītāja Inga Muižniece par projektu “Parunāsim?”, kas tika novērtēts tieši par inovatīvo piegājienu, kā sociālais uzņēmums var gūt peļņu, nelūdzot ziedojumus. Projektu “Parunāsim?” balvai izvirzīja Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, kuriem ir būtiski, lai Latvijā būtu draudzīga vide sociālajiem uzņēmējiem

Projekta “Parunāsim?” autore Inga Muižniece: “Ļoti priecājos, ka arī Latvija ir iegājusi sociālās uzņēmējdarbības apritē Eiropas Savienībā, jo ir vērtīgi iegūt starptautisko pieredzi, lai attīstītu sociālo uzņēmējdarbību Latvijā. Esmu lepna, ka tieši manis radītā sociālās uzņēmējdarbības ideja un veids, kā tas gūst peļņu, tika atzīta par labāko citu sociālo uzņēmēju starpā. Piedaloties šajā Eiropas seminārā, secināju, ka Rietumeiropas valstīs sociālajā uzņēmējdarbībā lielākoties tiek nodarbināti gados vecāki cilvēki, taču Latvijā un Austrumeiropā sociālajā uzņēmējdarbībā iesaistās jauni cilvēki. Semināra laikā dalījāmies ar padomiem, kā sociālajā uzņēmējdarbībā iesaistīt arī gados jaunus cilvēkus, un priecājos, ka citas Eiropas valstis vēlas pārņemt mūsu pieredzi.”

Izveidotais sociālais projekts “Parunāsim!” ir telefona līnija, kas ir radīta, lai vientuļiem cilvēkiem būtu iespēja ar kādu aprunāties. Bet te ir jāsaprot, ka tas nav krīzes tālrunis, uzņēmumā strādājošie cilvēki nav psihologi un nevar atrisināt kādas problēmas, – cilvēki vienkārši zvana pa tālruni 26564564, lai pastāstītu, kā jūtas, kā viņiem iet. Tāpat uzņēmumā tiek nodarbināti cilvēki ar invaliditāti, – viņi labprāt atbild uz telefona zvaniem, viņiem tā ir darba iespēja un iespēja saņemt regulārus ienākumus. Tāpat izvēloties zvanu centra „Sonido”, kas ir Ingas radīts uzņēmums, pakalpojumus, būtiska uzņēmuma peļņas daļa ir novirzīta sociālajam projektam „Parunāsim?”. Uzņēmums ne vien palīdz attīstīt sociālo uzņēmējdarbību Latvijā, bet arī to īsteno paša uzņēmuma mērogā.

Eiropas sociālās integrācijas uzņēmumu sadarbības tīkla (ENSIE) organizētajā seminārā piedalījās dalībnieki no vairākām Eiropas valstīm – Ungārijas, Latvijas, Itālijas, Dānijas, Nīderlandes un citām.