Podkāsts kā sociālās ietekmes komunicēšanas rīks

aprīlis 22, 2024

Sociālās un vides ietekmes jēdziens pēdējo gadu laikā palicis arvien aktuālāks dažādu jomu profesionāļu vidū. Jau 2007. gadā tika atklāts, ka podkāsti ir ietekmīgs rīks, lai plašākai auditorijai pasniegtu sarežģītus un starpdisciplinārus tematus.

Katrai valstij, kura piedalījās “Podcasting based social learning environment” projektā, bija savs fokusa temats, par kuru veidot podkāstu raidījumus. Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mērķis bija ar izveidoto podkāstu palīdzību izglītot sabiedrību par sociālo uzņēmējdarbību, kā arī, intervējot pašus sociālos uzņēmējus, stiprināt viņu darbību.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar trim partnerorganizācijām no Lietuvas, Igaunijas un Turcijas: Stories For Impact OÜ (EST), Koc University (TR) un VšĮ “Geri norai LT”(LT) noslēdz Erasmus+ projektu “Podcasting based social learning environment” un dalās ar apkopotiem projekta rezultātiem.

Projekts sākās 2021. gada novembrī un tā galvenais mērķis bija iedvesmot un apmācīt publiskā un privātā sektora profesionāļus, kas strādā vai ir ieinteresēti savas darbības ietekmes definēšanā, pārvaldībā, mērīšanā un komunikācijā, kā arī jauniešus, kuri vēlas izmantot podkāstu kā rīku, lai radītu komunikācijas materiālus par tēmām, kas saistītas ar cilvēku labklājību un vides aizsardzību jeb pozitīvas ietekmes radīšanu un negatīvas ietekmes samazināšanu sabiedrībā.

 

Projekta rezultāti

 

Raidierakstu sērijas ar sociālo uzņēmēju stāstiem

Podkāstu sērijās ar sociālajiem uzņēmējiem tika parādīts gan katra uzņēmēja personīgais stāsts, gan sociālās uzņēmējdarbības dažādie aspekti.

Lai piesaistītu jaunus klausītājus, kā arī informētu plašāku auditoriju, sadarbojāmies ar vairākiem podkāstu veidotājiem, kuri stāsta par dažādām tēmām. Kopā iznākušas 26 epizodes. Daļa no tām ir video, citas audio formātā.

Visi uzņēmēju stāsti vienuviet atrodami ŠEIT.

Rokasgrāmata, kā veidot sociālās ietekmes podkāstu

Projekta “Podcasting based social learning environment” gaitā tika izveidots izglītojošs, taču viegli uztverams materiāls ar ieteikumiem par to, kā pēc iespējas veiksmīgāk izveidot savu sociālās ietekmes podkāstu.

Materiāls ir sagrupēts dažādās tematiskās sadaļās un sniedz padomus gan par to, kā izvēlēties sava podkāsta tēmu un komunicēt ar savu auditoriju, gan par to, kā piesaistīt sponsorus un analizēt datus.

Ieteikumu apkopojumu skati ŠEIT!

Podkāsta izveides vadlīnijas

Ja ir vēlme sākt savu sociālās ietekmes podkāstu, taču nav saprotams, ar ko sākt, tad šī projekta laikā arī izstrādājām vadlīnijas ar ieteikumiem podkāsta uzsākšanai.

Kā apzināt resursus un saplānot sava podkāsta izveidi? Vai uzreiz nepieciešams iegādāties dārgu aprīkojumu vai ir iespējams iztikt ar mājās pieejamo tehniku?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbild mūsu projekta laikā izveidotās vadlīnijas, kuras iespējams apskatīt ŠEIT.

Šis raksts ir tapis projekta Podcasting-based social impact learning environment ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Stories for Impact,  Koç University Social Impact Forum – KUSIF un Gerinorai.lt.