Raidierakstu sērija ar sociālo uzņēmēju stāstiem

marts 5, 2024

Starptautiska sadarbības projekta ietvaros Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija veido podkāstu sēriju jeb raidierakstus ar sociālajiem uzņēmējiem, parādot gan katra uzņēmēja personīgo stāstu, gan sociālās uzņēmējdarbības dažādos aspektus.
Lai par sociālās uzņēmējdarbības tēmu uzzinātu arvien jauni klausītāji, sadarbojāmies ar dažādu podkāstu veidotājiem, kuri stāsta par dažādām tēmām, kur citādi šāda sinerģija, iespējams, nerastos.

SADARBĪBA AR SARUNU PLATFORMU “VASA”

Pirmās sarunas viesis – Elīna Novada, pārstāvot sociālo uzņēmumu “Svaigi”.

Aicinām iedvesmoties no viņas pieredzes stāsta un uzzināt vairāk par saimniekošanu Svaigi.lv, sociālā uzņēmuma statusa nozīmi, sociālās ietekmes radīšanu un izaicinājumiem, aktualizējot veselīgu dzīvesveidu!

 

Otrās sarunas viesis – Diāna Elekse, sociālais uzņēmums “Ulubele”.

Ja dzīvnieku patversmi uzskatām kā sabiedrības atbildības spoguli, tad Ulubeles pārstāve Diāna Elekse atklāj, ka 17 gadu darbības laikā ir vērojamas pozitīvas izmaiņas, un tomēr – Ulubeles darbiniekiem ik dienu ir darba pilnas rokas. Dzīvnieku patversme “Ulubele” ir sociālais uzņēmums, kura radīto sociālo ietekmi var mērīt siltajos adopcijas un patversmes apmeklētāju stāstos – un tādu ir daudz!

 

Trešās sarunas viesis – Arnis Vējš, sociālais uzņēmums “4 vēji”.

Arnis Vējš vada sociālo uzņēmumu “4 vēji”, kura mērķis ir iesaistīt darba tirgū cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem.
Arnis ar savu piemēru rāda, kā var palīdzēt citiem, gūstot no tā arī pats. Nenoliedzami, šajā darbā ir vajadzīga gan pacietība, gan empātija, taču ir jūtams ar kādu gandarījumu Arnis raugās šo cilvēku izaugsmē un attīstībā, kas kalpo arī kā uzskatāms rādītājs – iesāktais jāturpina!

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

SADARBĪBA AR PODKĀSTU “PIRMS DARBA”

Saruna ar sociālo uzņēmēju Līgu Brodužu: Lēciens nezināmajā. 1. daļa.
Sociālā uzņēmuma Dabas Zirgi dibinātāja Liga Broduza savās mājās savās mājās ir uzņēmusi ukraiņu bēgļu ģimeni – Lidu, Artjomu un Sergeju. Līgai un Lidai ir biznesa plāns – izveidot pirmo tradicionālo latviešu un ukraiņu ātrās ēdināšanas vagoniņu.
Kā Lida un Līga satikās un nonāca līdz kopīgai idejai – klausies pirmās epizodes 1. daļu no stāstu sērijas “Pagrieziena punkts” ar sociālajiem uzņēmējiem!

Saruna ar sociālo uzņēmēju Līgu Brodužu: Lēciens nezināmajā. 2. daļa.
Divas dāmas ar ideju par tradicionālu latviešu un ukraiņu ātrās ēdināšanas vagoniņu, bet bez pieredzes kafejnīcas vadīšanā – vai izdosies?
Sociālā uzņēmuma Dabas Zirgi saimniece Liga Broduza un ukrainiete Lida dalās savās sajūtās par lēkšanu nezināmajā, pārdomās par projekta kampaņas izveidi un ziedotāju atsaucību un personīgajā motivācijā, kas neļauj padoties!
Klausies pirmās epizodes 2. daļu!

Saruna ar sociālo uzņēmēju Natāliju Jermolajevu: Esmu gatava neveiksmei. 1. daļa.
Kā ir apzināties, ka sava uzņēmējdarbība būs jāpārtrauc? Natalija Jermolajeva dalās atklātā stāstā par nu jau bijušā sociālā uzņēmuma “Owa” izveidi, savu sirdsdarbu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanā un izglītošanā, uzņēmuma attīstību un arī brīdi, kurā saprata – sākotnējam veiksmes stāstam ir pienākušas beigas.

Diena, kad Natalija Jermolajeva nodeva sava sociālā uzņēmuma “Owa” darbnīcas atslēgas maksātnespējas administratoram – atvieglojums vai izmisums?
Kādas ir Natālijas atziņas par darba integrācijas uzņēmuma vadīšanu? Vai uzņēmuma makstātnespēja ir personīgā neveiksme? Ko nozīmē no uzņēmēja atkal kļūt par algotu darbinieku?
Klausies sarunas 2. daļu!

Saruna ar sociālo uzņēmēju Andru Strautiņu: 3 minūtes pirms uzvaras. 1. daļa.
Andra Strautina, jauno uzņēmēju mentore un grāmatas “Tu vari!” autore, stāsta par karjeras ceļu, kas bijis pilns ar šaubām, sevis salīdzināšanu ar citiem un nepārliecinātību par savām spējām. Kā dzīves piespēlētie izaicinājumi kļuva par vērtīgākajiem resursiem AD ASTRA Coaching biznesa idejas attīstībā?
Klausies sarunas 1. daļu!

Saruna ar sociālo uzņēmēju Andru Strautiņu: 3 minūtes pirms uzvaras. 2. daļa.
Andra Strautina ir radījusi grāmatu “Tu vari!”, kas ar pašrefeleksijas uzdevumiem palīdz noticēt savām spējām. Viņas mērķis ir iet tālāk un radīt aplikāciju, lai sasniegtu jauniešus, kuri grāmatas nelasa. Ar šo ideju Andra piedalījās biznesa inkubatorā – vai tas kļuva par idejas attīstības pagrieziena punktu?
Klausies sarunas 2. daļu!

 

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

SADARBĪBA AR PODKĀSTU “ZAĻĀ ZIEMEĻMEITA”

Sociālā uzņēmuma “Mans peldkostīms” ietekmes un ilgtspējas stāsts

SIA “Mans peldkostīms” jeb zīmols SWIMBE ir sociāls uzņēmums, kas ir ir īpašs ar ilgtspējīgu pieeju peldkostīmu ražošanā – sākot ar audumu izvēli, līdz pat maz-atlikumu ražošanas procesam, kad no audumu atgriezumiem tiek veidotas matu rotas, auduma maisiņi.
Kā rādas ideja?
Ko nozīmē “Swimbe”?
Kāpēc tieši sociāls uzņēmums?
Ar ko atšķirās pārstrādātas plastmasas audums no parasta auduma?
Par šīm un vēl citām tēmām saruna ar SWIMBE zīmola īpašnieci Lauru Žukovsku Supi!

Nodibinājuma “Free Riga” ietekmes un ilgtspējas stāsts

“FREE RIGA” ir platforma, kas apvieno radošas un sociālas iniciatīvas, lai, kopīgi transformējot pamestas ēkas un teritorijas, jaunradītu tās par eksperimentālām vietām kultūrai un sociālajām inovācijām.

Kas ir tik pievilcīgs pamestās ēkās?
Cik ilgtspējīgi ir atdzīvināt un uzturēt vecas ēkas?
Kādi aprites ekonomikas principi Free Riga ēkas tiek īstenoti?
Kāda ir laba dzīves kvalitāte mūsdienās?
Par to pastāstīs “FREE RIGA” ilgtspējas vadītāja Zane Ruģēna.

Nodibinājuma “Fonds Dots” rīkotā Sarunu festivāla “LAMPA” ietekmes un ilgtspējas stāsts

Vai tu zini, kā radās ideja par sarunu festivālu “Lampa”?
Kāpēc tieši Cēsīs?
Vai tu nojaut, par ko mūs apskauž skandināvi?
Ar ko īpaša ir “Zaļā Lampa”?
Kādu ietekmi uz vidi un sabiedrību rada sarunu festivāls? Un vai to maz var izmērīt?

Sarunā ar fonda “DOTS” administratīvo direktori EGITU PRĀMU un festivāla “Lampa” izpildproducenti DITU BIRKENŠTEINU atstkatījāmies uz “Lampas” pirmssākumiem, kā ir mainījusies sarunu kultūra Latvijā, ko nozīmē demokrātija mūsdienās un kā tas tā nākas, ka “Lampa” jau no saviem pašiem pirmsākumiem ir ar augstiem ilgtspējas standartiem.

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

SADARBĪBA AR ORGANIZĀCIJU “APEIRONS” RAIDĪJUMĀ “PĀREJA” UN ĀRPUS TĀ

Sociālā uzņēmuma “Difftravel” ietekmes stāsts

Kādas ir tūrisma iespējas cilvēkiem ar parvietošanās grūtībām, dzirdes, redzes traucējumiem? Sociālais uzņēmums “Difftravel” veido ikvienam pieejamus tūrisma pakalpojumus gan Latvijā, gan ārpus tās! Sociālā uzņēmēja Sata Beitāne rūpējas, lai ceļojuma laikā ikviena vajadzības tiktu nodrošinātas! Kā tas notiek? Skaties video!

Sociālās uzņēmējdarbības pionieru “Otrā Elpa” ietekmes stāsts

Otrā Elpa Latvijā ir vieni no sociālās uzņēmējdarbības aizsācējiem, kā arī aprites ekonomikas veicinātājiem!

♻️ Ko darīt ar labām, bet pašam vairs nevajadzīgām lietām? Kā parūpēties, lai tās arvien sniedz augstu pievienoto vērtību mūsu sabiedrībā? Skaties un uzzini par iespēju dot lietām otro elpu kopā ar “Otrā Elpa”!

Sociālā uzņēmuma “tiptip.lv” ietekmes stāsts

Sociālais uzņēmums tiptip.lv piedāvā digitālu risinājumu cilvēku ar invaliditāti un senioru nodarbinātības veicināšanai!

Tiptip.lv ir stāsts par lietām, kas darinātas ar īpaši sirdssiltumu! Ideja par uzņēmumu radās laikā, kad Covid-19 dēļ pulcēšanās pasākumi netika atļauti un senioriem nebija iespējas piedalīties gadatirgos un gūt ienākumus ar pašu radītājām precēm. Lai gan ierobežojumu pašlaik nav, senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti arvien ir aktuāli gūt ienākumus, parādīt sabiedrībai savas spējas un saņemt novērtējumu par paveikto!

Sociālā uzņēmuma “Daudzfunkcionālā centrs Solis Augšup” ietekmes stāsts

Daudzfunkcionālais centrs “Solis Augšup” risina pakalpojumu trūkumu cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem un ir atbalsta plecs daudzām Latvijas ģimenēm! 💪
🚀 Pašlaik top centrs “Atver durvis Betānijā”, kur darbosies dienas aprūpes centrs, kā arī patstāvības veicināšanas grupas – 2 gadu prorgramma, kas palīdz jauniešiem apgūt gan patstāvīgai dzīvei nepieciešamās pašaprūpes prasmes, gan izvēlēties sev atbilstošu karjeras virzienu!

Sociālā uzņēmuma “Atbalsta un attīstības centrs KOPĀ” ietekmes stāsts

Sociālais uzņēmums “Atbalsta un attīstības centrs KOPĀ” nodrošina pieņemšanu bērniem ar autismu un citiem funkcionāliem traucējumiem. Šeit zem viena jumta tiek apvienoti ABA terapeiti, audiologopēds, logopēds, speciālais pedagogs, Barboletas metodes speciālists, klīniskais psihologs. Ielūkojies zentra ikdienas darbā!

Sociālā uzņēmuma “4 vēji” ietekmes stāsts

Sociālais uzņēmums “4 vēji” kopā ar DSPC “LAIPA” klientiem piedāvā sagatavot skaistas ziepes, to komplektus dāvanām, keramikas krūzes, bļodas un citus rokdarbus. Visi radītie izstrādājumi ir 100% roku darbs, ko ar mīlestību un ļoti lielu centību gatavojušas personas ar invaliditāti. Ieskaties, kā top šie produkti!

Sociālā uzņēmuma “ZAĻĀ SKOLA VALMIERĀ” ietekmes stāsts

Sociālais uzņēmums “ZAĻĀ SKOLA VALMIERĀ” ir vecāku veidota skola Valmierā. Mācību process skolā tiek organizēts atbilstoši Valstī noteiktajai likumdošanai un ir pielāgots izglītojamo vajadzībām, spējām un interesēm. Savukārt nelielais bērnu skaits grupās un klasēs, nodrošina mācību procesam individuālu pieeju un diferenciāciju.
Pašlaik ZAĻAJAI SKOLAI ir jauna filiāle Rīgā! Kāda izskatās skolas vide un ko par to saka paši skolēni? Skaties video sarunā!

━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

 

SADARBĪBA AR PODKĀSTU “OGRES DOMS”

Saruna ar mācītāju – sociālā uzņēmuma “tiptip.lv” stāsts

Sociālais uzņēmums tiptip.lv piedāvā digitālu risinājumu cilvēku ar invaliditāti un senioru nodarbinātības veicināšanai!

Tiptip.lv ir stāsts par lietām, kas darinātas ar īpaši sirdssiltumu! Ideja par uzņēmumu radās laikā, kad Covid-19 dēļ pulcēšanās pasākumi netika atļauti un senioriem nebija iespējas piedalīties gadatirgos un gūt ienākumus ar pašu radītājām precēm. Lai gan ierobežojumu pašlaik nav, senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti arvien ir aktuāli gūt ienākumus, parādīt sabiedrībai savas spējas un saņemt novērtējumu par paveikto!

Saruna ar mācītāju – sociālā uzņēmuma “Kustības Brīvība” stāsts

Sociālais uzņēmums “Kustības Brīvība” Ogres vecupes pludmalē izveidotajā atrakciju parkā Ogres Varde vēlas nodrošināt aktīvās atpūtas iespēju, piedāvājot atraktīvi un jēgpilni pavadīt brīvo laiku arī personām ar invaliditāti. Tāpat tiek veicināta jauniešu nodarbinātība, piedāvājot iespēju vasaras periodā darba vietas jauniešiem.
❓Kā tika izveidots atrakciju parks, kādas aktīvās atpūtas iespējas ir pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti un cik atvērta ir sabiedrība šādam parkam? Uzzini sarunā!

Saruna ar mācītāju – sociālā uzņēmuma “Intelekta attīstības centrs” stāsts

Lai izprastu, kā mūsdienās ģimene un digitālā vide ietekmē mūsu spēju attīstīt savu intelektu un spēju koncentrēties, aicinām klausīties sarunu ar sociālā uzņēmuma “Intelekta attīstības centrs” vadītāju Oskaru Grīsli.

“Intelekta attīstības centra” darbības pamatā ir treniņnodarbības bērniem un jauniešiem, kas veicina uzmanības un koncentrēšanas spēju uzlabošanos, kā arī darba atmiņas trenēšanu. Nodarbības palīdz uzlabot lasītprasmi, matemātiskās dotības, kā arī attīstīt loģisko domāšanu un intelektu. Šis ir pirmais centrs Baltijā, kurā bioloģiskās atgriezeniskās saites metode tiek izmantota apmācību procesā.

Saruna ar Nitu Gaili un Mārci Zaneripu – labdarības veikala “Hopen” veidotājiem

Lai vairāk iepazītos ar labdarības veikala “Hopen” darbību un skaidrāk izprastu sociālās uzņēmējdarbības principus, aicinām noklausīties sarunu ar veikala vadītāju Nitu Gaili un sociālā uzņēmuma SIA “Hopen Grupa” valdes locekli Mārci Zaneripu. Podkāsta viesi stāsta par palīdzību Ukrainai, labdarības projektiem, pircēju atrastajām “pērlēm”, ekoloģisko domāšanas veidu un sociālo uzņēmumu izaicinājumiem.

Labdarības veikals “Hopen” jau 12 gadus piedāvā dažādas otrreizējās lietošanas preces gan no Skandināvijas, gan no Latvijas, izmantojot gūto peļņu dažādos sociālos projektos. Tāpat veikals sadarbojas ar dažādām valsts iestādēm, lai dotu iespēju strādāt arī cilvēkiem no sociāli apgrūtinošiem apstākļiem.

 

SADARBĪBA AR PODKĀSTU “FIND-U, SIMPLY-U”

Sociālā uzņēmuma “Laimes bļoda” ietekmes stāsts

Šajā epizodē Inese Grīnvalde, sociālā uzņēmuma “Laimes bļoda” dibinātāja, mums stāstīs, kā caur savu darbu atbalsta bērnus un viņu vecākus. Ikvienam vajadzīga drošības sajūta un pieskārieni – vai zināji, ka siltie graudi var palīdzēt?

Sociālā uzņēmuma “Benefit PRO” ietekmes stāsts

Noklausies sarunu ar Anniku Andersoni, deju skolas “BENEFICE” un sociālā uzņēmuma “BenefitPro” radītāju, vadītāju un horeogrāfi. Viņa jau 29 gadus nodarbojas ar deju un pastāstīs mums par savu īpašo misiju – radīt vietu, kur bērni un jaunieši var būt paši, justies pieņemti un iemācīties izcilību!

Sociālā uzņēmuma “Stikla māja” ietekmes stāsts

Vai tava mamma teica, ka ar stiklu nevajag spēlēties? Šodienas epizodē dzirdēsim Annu Heinsbergu Varnasi un Ievu Zemīti, sociālā uzņēmuma “Stikla Māja” jeb “Glass Point Studio” dibinātājas. Uzzini, kā radās ideja par sociālo uzņēmumu un kā ar sociālo uzņēmējdarbību veidot labāku sabiedrību – caur daudzveidību iekļaušanos, atvērtām durvīm savai darbnīcai, un pat materiālu pārstrādei.