Izsludināta pieteikšanās konkursam “Pārmaiņu līderis 2020” – Reach for Change biznesa inkubatora programmai

4 marts, 2020

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Pārmaiņu līderis 2020” – Reach for Change biznesa inkubatora programmai

Bezpeļņas organizācija Reach for Change izsludinājusi pieteikšanos kampaņai “Pārmaiņu līderis 2020”. Tās ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram ir sociālā biznesa ideja, kas risina bērniem aktuālas problēmas, var pieteikties dalībai konkursā, lai iegūtu atbalstu Reach for Change biznesa inkubatora programmā. Biznesa idejas konkursam var pieteikt līdz 2020. gada 22. aprīļa plkst. 23:59, reģistrējoties un iesniedzot elektroniski pieteikumu interneta mājas lapā https://latvia.reachforchange.org/lv/.

Konkursa mērķis ir atrast jaunos vai topošos sociālos uzņēmējus, kuri vēlas padarīt apkārtējo pasauli labāku bērniem, un palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem attīstīt savu ideju un kļūt finansiāli ilgtspējīgiem.

“Šobrīd sociālās uzņēmējdarbības nozarē ir ļoti aktīvs laiks – katru mēnesi vidēji 10 jauni uzņēmumi piesakās sociālā uzņēmuma statusa iegūšanai Labklājības ministrijā. Tas nozīmē, ka cilvēki saskata iespējas veidot biznesu, caur kuru risināt kādu Latvijā aktuālu, sociālu problēmu. Lai sociālie uzņēmumi būtu ilgtspējīgi, ir nepieciešams spēcīgs pamats – zināšanas uzņēmējdarbībā, efektīvs biznesa modelis, padziļināta izpratne par problēmu, kas tiek risināta, komanda u.tml. Ir pozitīvi, ka Latvijā šāds atbalsts jaunajiem uzņēmējiem ir pieejams, kas ļauj cerēt, ka mēs drīzumā varēsim ieraudzīt jaunus veiksmes stāstus sociālās uzņēmējdarbības nozarē,” norāda Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Madara Ūlande.

Biznesu ideju izvērtēšana notiks vairākos posmos. Pēc pirmās atlases posma – pieteikumu novērtēšanas atbilstoši konkursa nolikumā minētajiem kritērijiem, labākie kandidātiem tiks uzaicināti uz intervijām, lai par savu biznesa ideju izstāstītu plašāk, kā arī atbildētu uz ekspertu jautājumiem. Nākamajā posmā tiks izvēlēti līdz 10 dalībniekiem, kuriem būs iespēja iziet apmācības Pirmsinkubatora programmā, apgūstot pamata zināšanas par biznesa vadību, finansēm, mārketingu un citus ar sociālo uzņēmējdarbību saistītus tematus. Šie kandidāti piedalīsies fināla atlases kārtā – prezentēs savas biznesa idejas žūrijai, kura noteiks līdz 5 finālistiem, kas iekļūs Reach for Change biznesa inkubatorā.

“Balstoties uz jaunākajiem iegūtajiem datiem, 88% mūsu programmu absolventu globāli joprojām turpina savu darbību arī 3 gadus pēc Reach for Change inkubatora beigšanas, kas pierāda, ka atbalsta programma var kļūt par spēcīgu instrumentu organizācijas ilgtspējas sasniegšanai,” saka Reach for Change Programmas un partnerattiecību vadītāja Latvijā Kristīne Vērpēja.

Sadarbībā ar Civitta Latvija un tās koordinēto programmu Latvijā “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem”, labākie 3 biznesa plānu autori iegūs arī iespēju saņemt stipendiju un doties uz ārzemēm, lai mācītos no uzņēmumu mentoriem. Programmas ietvaros būs iespēja doties uz ASV, Izraēlu, Singapūru vai kādu citu no vēl 39 sadarbības valstīm. Savukārt labākajam biznesa plāna autoram, Civitta Latvija piešķirs mentoringa stundas 500 eiro vērtībā.

Ar “Tele2” atbalstu jau otro gadu turpināsies arī Mentoru programma, kas nozīmē, ka biznesa inkubatorā iekļuvušie dalībniekiem būs iespēja strādāt ar individuālajiem mentoriem, kas ļaus iegūt zināšanas un pieredzi no vadošajiem Tele2 darbiniekiem Latvijā.

Savukārt par īpašo Bērnu žūrijas balvu šogad rūpējas Zviedrijas vēstniecība Latvijā, kas Bērnu žūrijas izvēlētajam finālistam dāvinās iespēju doties apmaksātā pieredzes apmaiņas vizītē uz Zviedriju.

Konkursa “Pārmaiņu līderis 2020” uzvarētājs un īpašo balvu ieguvēji tiks paziņoti 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Zviedrijas vēstniecībā Latvijā.

Konkursa Pārmaiņu līderis nolikums un pieteikšanās noteikumi pieejami šeit: http://reachforchange.org/media/nolikums_2020.pdf.

Konkursu organizē bezpeļņas organizācija Reach for Change, sadarbībā ar partneriem – Tele2, Civitta Latvija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un SEB Latvija.

Kristīne Vērpēja:

Programmas un partnerattiecību vadītāja Latvijā
Reach for Change
+371 2828 8981

www.reachforchange.org