Latvijas sociālo uzņēmēju datu apkopojums Eiropas līmenī

17 novembris, 2022

Ir publicēts pirmais Eiropas Sociālās Uzņēmējdarbības aptaujas (ESEM) apkopojums, kurā piedalījās arī sociālie uzņēmēji no Latvijas.

Eiropas Sociālās uzņēmējdarbības pārskats (ESEM) 2021-2022 ir ikgadējs pētījums par sociālo uzņēmējdarbību visā Eiropā. Tā mērķis ir sniegt lēmumu pieņēmējiem valdībās, uzņēmumos, akadēmiskajās aprindās un pilsoniskajā sabiedrībā datus par sociālo uzņēmējdarbību, sociālajiem uzņēmējiem un ekosistēmu.

ESEM dati padziļināti atspoguļo sociālās uzņēmējdarbības potenciālu un izaicinājumus. Apkopojums palīdzēs veidot uz datiem balstītu politiku, kā arī attīstīt dažādus atbalsta mehānismus.

Pirmo reizi ESEM aptauja tika veikta arī Latvijā. Šai aptaujai būs svarīga nozīme turpmākai politikas un arī finansējuma lēmumu virzībai Eiropas Savienības līmenī. ESEM datus apkopoja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija ar Labklājības ministrijas, sociālās uzņēmējdarbības akseleratora New Door un Reach for Change Latvia atbalstu.

2020.gada aptauja bija pirmais Eiropas līmenī veiktais sociālo uzņēmumu pārskats. Projekts atklāj pašreizējos sociālo uzņēmumu datus un sniedz informāciju lēmumu pieņēmējiem valdībā, pilsoniskajā sabiedrībā un ekonomikā kopumā. ESEM sniedz datus, kas nepieciešami uz pierādījumiem balstītas politikas veidošanai, atbalsta sadarbību visā Eiropā un labākās prakses izplatīšanu.

Šogad otro gadu pēc kārtas ir pieejama Eiropas Sociālās Uzņēmējdarbības aptauja (ESEM), kas tika veikta 21 valstī. Latvijas datu pārskatu, kā arī kopēju Eiropas pārskatu var apskatīt un lejuplādēt zemāk. (Latvijas sociālās uzņēmējdarbības pārskats drīzumā būs pieejams arī latviešu valodā.)