Aicina uz reģionālajām diskusijām par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu veikšanu

21 oktobris, 2021

Reģionālās diskusijas par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu veikšanu

Lai turpinātu sociāli atbildīga publiskā iepirkuma iedzīvināšanu, aicinām uz pasākumu ciklu Latvijas reģionos “Sociāli atbildīgs publiskais iepirkums. Kā un kāpēc?” tiešsaistē, katru novembra trešdienu no plkst. 10.00 – 12.00. Pasākuma laikā būs iespēja gan uzzināt aktualitātes par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu veikšanu kopā ar Iepirkumu uzraudzības biroju, gan arī praktiskus padomus un pasaules pieredzi to veikšanā.

Publiskās iestādes var veikt publiskos iepirkumus sociāli atbildīgā veidā – pērkot ētiski ražotus produktus un pakalpojumus un izmantojot publiskā iepirkuma procedūras, lai radītu darbvietas, pienācīgus darba apstākļus, sekmētu sociālo un profesionālo iekļautību, kā arī veicinātu labākus darba nosacījumus cilvēkiem ar invaliditāti un nelabvēlīgā situācijā esošiem cilvēkiem.

Kāda ir sociāli atbildīga publiskā iepirkuma* būtība un ieguvumi valsts un pašvaldību iestādēm? Kā praktiski ieviest sociāli atbildīgu publisko iepirkumu? Kādi praktiskie un juridiskie aspekti jāņem vērā? Kāda ir ārzemju pieredze šādu iepirkumu veikšanā? Pasākuma laikā dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus gan Iepirkumu uzraudzības birojam, gan arī Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas pārstāvjiem.

REĢISTRĒJIES PASĀKUMAM SAVĀ REĢIONĀ:

  • VIDZEMES reģiona diskusija – 3. novembrī plkst. 10:00 – 12:00, reģistrējies ŠEIT

  • ZEMGALES reģiona diskusija  – 10. novembrī plkst. 10:00 – 12:00, reģistrējies ŠEIT

  • LATGALES reģiona diskusija – 17. novembrī plkst. 10:00 – 12:00, reģistrējies ŠEIT

  • KURZEMES reģiona diskusija – 24. novembrī plkst. 10:00 – 12:00, reģistrējies ŠEIT

Pasākumi norisinās sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

*Sociāli atbildīgs publiskais iepirkums ir apzināta, sistemātiska un stratēģiska tādu apsvērumu integrēšana ar iepirkumu saistītās darbībās, kas rada pozitīvu ietekmi uz sabiedrībai būtisku problēmu risināšanu. Sociālās atbildības kritēriji var tikt integrēti visās ar preču, pakalpojumu vai būvdarbu iepirkumu saistītās darbībās, sākot no vajadzību noskaidrošanas, atbilstošu specifikāciju izstrādes un novērtējuma procesa līdz pat sasniegto rezultātu uzraudzībai.