Zemgales iedzīvotājus aicina uz sociālās uzņēmējdarbības pasākumu

16 februāris, 2023

Labklājības ministrija kopā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju 31. martā Aizkrauklē rīkos informatīvu pasākumu par sociālo uzņēmējdarbību “Pēcpusdienas tēja ar Zemgales sociālajiem uzņēmējiem”.

Pasākumā, kas no plkst. 13.00 līdz 15.00 norisināsies Aizkraukles kultūras centrā, Spīdolas ielā 2, varēs uzzināt par sociālās uzņēmējdarbības aktualitātēm un būs iespēja iepazīties ar trīs sociālajiem uzņēmējiem, uzklausot atklātus un personiskus stāstus par biznesu, ikdienas izaicinājumiem un vēlmi padarīt pasauli labāku.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija informēs par nozares jaunumiem, iespējām, un dalībniekiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par Sociālā uzņēmuma likumu, atbalsta veidiem, sociālā uzņēmuma statusa iegūšanas procesu un citām nozares aktualitātēm.

Ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies Gita Aizpure – sociālā uzņēmuma “4 vēji” pārstāve, Dace Indrika – sociālās uzņēmējdarbības vēstniece, kultūras un mākslas centra “Nātre” vadītāja un Zane Rožkalna – sociālā uzņēmuma “BJMK” dibinātāja un vadītāja.

  • Jelgavas novada sociālais uzņēmums “4 vēji” dod iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt katram savu spēju robežās rūpnīcā vai specializētajā darbnīcā sadarbībā ar Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “LAIPA”. Saražoto produkciju – ziepes, keramikas krūzes, bļodas un citus rokdarbus – var iegādāties “4 vēji” interneta veikalā.
  • KMC “Nātre” ir radošo personību apvienība Jelgavā, kas organizē dažādus kultūras un mākslas pasākumus ar pievienoto vērtību. Īstenotie pasākumi un projekti veicina vietējo kopienu un teritoriju attīstību.
  • “BJMK” piedāvā alternatīvu mūzikas izglītību atbalstošā vidē. Sociālais uzņēmums Jelgavā ir  izveidojis mūzikas skolu “BJMK Rokskola” – Latvijā pagaidām vienīgo akreditēto mūzikas skolu, kas realizē profesionālās ievirzes izglītības programmu „Rokmūzika”. Viens no galvenajiem skolas mērķiem ir palīdzēt jauniešiem atklāt muzicēšanas prieku un nezaudēt to arī tad, ja nākotnes profesija izvēlēta citā nozarē.

Lai piedalītos pasākumā, līdz 28. martam jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: ej.uz/SUD_Aizkraukle. Vietu skaits ierobežots.

Pasākums ir daļa no Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības aktivitāšu cikla “Attīstām sociālo uzņēmējdarbību kopā!”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds. Cikla daudzveidīgās aktivitātes, kas plānotas, lai stiprinātu un attīstītu sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu Latvijā, norisināsies līdz 2023. gada novembrim. Tās tiek īstenotas sadarbībā ar nozares organizācijām – Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, biedrībām “New Door”, “Reach for Change Latvia” un sociālo uzņēmumu “Visas Iespējas”.

Plašāka informācija par visu aktivitāšu ciklu un šo informatīvo pasākumu pieejama Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapā www.sua.lv/kopa un rakstot uz e-pastu .