Kurzemes iedzīvotājus aicina uz sociālās uzņēmējdarbības pasākumu

16 februāris, 2023

Labklājības ministrija kopā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju 10. martā Liepājā rīkos informatīvu pasākumu par sociālo uzņēmējdarbību “Saki godīgi, kā ir būt sociālajam uzņēmējam?”.

Pasākumā, kas no plkst. 14.00 līdz 16.00 norisināsies “Impact Hub Liepāja”, Strautu ielā 4, varēs uzzināt par sociālās uzņēmējdarbības aktualitātēm un būs iespēja iepazīties ar trīs sociālajiem uzņēmējiem, uzklausot atklātus un personiskus stāstus par biznesu, ikdienas izaicinājumiem un vēlmi padarīt pasauli labāku.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija informēs par nozares jaunumiem, iespējām, un dalībniekiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par Sociālā uzņēmuma likumu, atbalsta veidiem, sociālā uzņēmuma statusa iegūšanas procesu un citām nozares aktualitātēm.

Ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies Ruta Šenkevica – radošās maizes laboratorijas “Ramala” vadītāja, Natālija Jermolajeva – sociālā uzņēmuma “Correcty” dibinātāja un Tatjana Tarasova – sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Liepājā, sociālā uzņēmuma “Tanyta” izveidotāja.

  • “Ramala” ir sociālais uzņēmums Ventspilī, kurā ikvienam ir iespēja piedzīvot īpašu maizes tapšanas procesu. Uzņēmumu 2018. gadā ir radījuši Krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne” speciālisti, un īpašās maizes terapijas nodarbības uzņēmums piedāvā kā alternatīvu darbā ar vardarbībā cietušiem bērniem, pieaugušajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
  • “Correcty” savukārt piedāvā stāju koriģējošus T-kreklus, kas trenē muguras muskuļu atmiņu un palīdz uzlabot stāju. T-krekliem ir īpaša atbalsta korekcijas shēma, kas iestrādāta krekla iekšpusē, tādā veidā padarot korektoru gandrīz neredzamu. Uzņēmumā strādā cilvēki ar invaliditāti.
  • Sociālais uzņēmums “Tanyta” darbojas Liepājā ar mērķi palīdzēt jaunajām māmiņām un jauniešiem apgūt dažādas profesionālās prasmes un šobrīd attīsta ideju par mikrozaļumu audzēšanas biznesu.

Lai piedalītos pasākumā, līdz 7. martam jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: ej.uz/SUD_Liepaja. Vietu skaits ierobežots.

Pasākums ir daļa no Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības aktivitāšu cikla “Attīstām sociālo uzņēmējdarbību kopā!”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds. Cikla daudzveidīgās aktivitātes, kas plānotas, lai stiprinātu un attīstītu sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu Latvijā, norisināsies līdz 2023. gada novembrim. Tās tiek īstenotas sadarbībā ar nozares organizācijām – Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, biedrībām “New Door”, “Reach for Change Latvia” un sociālo uzņēmumu “Visas Iespējas”.

Plašāka informācija par visu aktivitāšu ciklu un šo informatīvo pasākumu pieejama Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapā www.sua.lv/kopa un rakstot uz e-pastu .