Sociālo uzņēmumu diena 2021: kāda būs realitāte pēc pandēmijas?

19 oktobris, 2021

Sociālo uzņēmumu diena 2021: kāda būs realitāte pēc pandēmijas?

Starptautiskā sociālo uzņēmumu diena tiek organizēta katru gadu novembra trešajā ceturtdienā. Šogad, iesaistoties visu trīs Baltijas valstu Aktīvo iedzīvotāju fondiem, 18.novembrī Sociālo uzņēmumu dienu rīko organizācija “Geri Norai”. Virtuālās konferences laikā eksperti apspriedīs, kā pandēmija ietekmējusi sociālos uzņēmumus un kādas potenciālās iespējas COVID-19 sniedza šādu uzņēmumu veidotājiem.

“Sociālie uzņēmumi ir spējīgi ātrāk reaģēt uz sabiedrības izaicinājumiem un var piedāvāt cilvēkiem to, kas viņiem attiecīgajā laika sprīdī visvairāk nepieciešams. Pandēmija ir atklājusi, ka grūtos laikos valsts savu uzmanību fokusē dzīvību glābšanai, tomēr ir vajadzīgas arī iniciatīvas, kas rūpējas par cilvēku emocionālo veselību. Lai uzlabotu sabiedrības emocionālo labklājību, ir jāveicina iedzīvotāju iesaistīšanās dažādās sociālās iniciatīvās, ” sacīja konferences “Sociālo uzņēmumu diena 2021” organizatore un organizācijas “Geri Norai” vadītāja Jurgita Ribinskaitė-Glatzere.

Šogad Sociālo uzņēmumu dienā sociālie uzņēmēji dalīsies ar savu labāko pieredzi, savukārt sociālās politikas veidotāji un eksperti aicinās pārrunāt, kā sabiedrība varētu aktīvāk iesaistīties ikdienas procesos, kā veicināt pilsonisko aktivitāti un nodrošināt reālas sociālās pārmaiņas.

Konferences tēmas prezentēs līderi, kas strādā ar neaizsargātām grupām dažādās kopienās. Šoreiz uzmanība galvenokārt tiks pievērsta šādām grupām: LGBTQ+, jaunieši, sievietes, vecāka gadagājuma cilvēki, bērni, bēgļi un patvēruma meklētāji.

Konferencē piedalīsies Bulgārijas NVO “Single Step” dibinātājs Ivans Dimovs, kas palīdz LGBTQ+ jauniešiem meklēt atbildes uz personas identitātes jautājumiem. Viņš paskaidros, kā strādāt ar neaizsargātām grupām, ar kādiem izaicinājumi saskāries un kāda ir šīs NVO darba pozitīvā ietekme uz sabiedrību.

Savukārt Igaunijas NVO “Good Deeds” pārstāve Pirkko Valge dalīsies pieredzē par to, kā igauņi var piesaistīt privātās investīcijas sociālo jauninājumu ieviešanai.

Pasākumā piedalīsies sociālie uzņēmēji un eksperti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Ziemeļvalstīm, Bulgārijas un Polijas.

Reģistrējies pasākumam ŠEIT.

Pasākuma programmu un plašāku informāciju var lasīt ŠEIT.

Konference ir daļa no Aktīvo iedzīvotāju fonda, ko finansē no EEZ fonda. Dalība konferencē ir bez maksas.