Iepazīsti Pārmaiņu akadēmijas dalībnieku attīstītās idejas!

19 septembris, 2022

INOVĀCIJAS / PAKALPOJUMI

Biedrība “Gaismas laiva” // Ilona Daukšte
Modes apģērbu un aksesuāru ražošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Biedrība izstrādājusi funkcionālus apģērbu un aksesuāru prototipus, kas pielāgoti cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas riteņkrēslos, tā atvieglojot viņu mobilitāti, kā arī palīdzot piešķirt ārējam veidolam mūsdienīgu vizuālo tēlu.
https://www.gaismaslaiva.com/radits-kustibai

SIA “Print Art” (Correcty) // Jekaterina Romanova
“Correcty” ir stājas koriģējošs T-krekls, kas trenē muguras muskuļu atmiņu un palīdz uzlabot stāju. T-krekliem ir īpaša atbalsta korekcijas shēma, kas iestrādāta krekla iekšpusē, tādā veidā padarot korektoru gandrīz neredzamu.
http://www.correcty.eu/

SIA “ĒT Resursu Centrs” // Anna Balode
Psihiskās veselības pakalpojumi – speciālistu palīdzība, konsultācijas personām, kuras cieš no ēšanas traucējumiem. Sniedzot maksas konsultācijas, uzņēmums piedāvā bezmaksas palīdzību tiem, kuri nevar atļauties šādu pkalpojumu.
https://www.facebook.com/etresursucentrs/

SIA “Dzīvības poga” // Marina Pjanova
Attālās brīdināšanas sistēma – pakalpojums, kas nodrošina pastāvīgu saikni ar tuviniekiem neparedzētās situācijās, kad nepieciešama medicīniskā vai cita veida palīdzība. Klients uz rokas vai kā karekli lieto ierīci ar SOS pogu, signāls nonāk zvanu centrā, kur personāls var ātri izlemt, kā viņam palīdzēt – zvanīt ātrajai palīdzībai, sazināties ar uzticības personu, policiju, glābšanas dienestu vai citiem.
https://dzivibaspoga.lv/

SIA “Bērnu un pusaudžu resursu centrs” // Kristīne Rubika
Uzņēmums sniedz uz pierādījumiem balstītu, mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar dažādiem mentālās veselības riskiem un grūtībām. Katram pusaudzim un ģimenei ir savi, unikāli resursi. Bērnu un pusaudžu resursu centrs palīdzam tos atrast un stiprināt, sniedzot profesionālu, konfidenciālu un draudzīgu atbalstu brīdī, kad tas ir nepieciešams. Darbojas Rīgā, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Ventspilī, Jelgavā un Rēzeknē.
https://pusaudzucentrs.lv/

SIA “Sculpture Culture” // Georgs Tadejs Bārda, Aivija Bārda
Latvijā joprojām pietrūkst iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dzīvot patstāvīgi un piedalīties sabiedriskajā dzīvē. Šo problēmu risina neredzīgais Georgs kopā ar savu mammu Aiviju Bārdu, piedāvājot moduļa māju ar universālā dizaina elementiem. Mājas uzbūvētas un aprīkotas tā, lai tajās ērti un patstāvīgi varētu dzīvot cilvēki ar dažāda veida invaliditātēm.
https://www.facebook.com/Module-for-all-103987072155868/

IZGLĪTĪBA

SIA “Mana privātstunda” // Gita Stārastniece
Plašākā pasniedzēju bāze klātienes un attālinātām privātstundām un vide, kur tiešsaistē apgūt zināšanas un prasmes, pildīt mājasdarbus un gatavoties eksāmeniem.
https://manaprivatstunda.lv/

 

SIA “Telpa bērnam” // Laura Kalniņa
Iekļaujošā pirmsskolas izglītības iestāde ar speciāli pielāgotu vidi bērniem ar AST un citiem garīgas attīstības traucējumiem. Gada laikā bērnudārzā integrēti 6 bērni ar garīgas attīstības traucējumiem, kā arī sniegtas papildu terapiju iespējas.
https://www.facebook.com/Vaverkakis

SIA “Monte Stories / Montes stāsti” // Renāte Bērante
MONTES stāsti ir pasaku grāmatas bērniem, kas izklaidējošā veidā atbild uz jūtīgiem un neērtiem jautājumiem vecāku vietā un vienlaikus rosina bērnus pievērsties literatūrai, nevis atbildes meklēt interneta resursos. Uzņēmums iecerējis radīt arī leļļu teātra izrāžu ierakstus, kas tiks publicēti Youtube.com kanālā, tā veicinot bērniem drošu un kvalitatīvu bezmaksas saturu. Tiek izstrādāts modulārs, viegli pārvietojams un pārvadājams leļļu teātris, ar kura palīdzību būs iespēja doties pie bērniem uz tālākiem reģioniem visā Latvijā, arī uz ārstniecības iestādēm un bērnu namiem.
https://www.montesstasti.lv/

Individuāla persona / Ilze Zaharānes Audiologopēda prakse // Ilze Zaharāne
Ilze risina problēmu, kad uz valsts apmaksātiem logopēda pakalpojumiem klātienē ir jāgaida rindā vairāki mēneši, un šīs nodarbības parasti notiek darba laikā, ko vecāki, kuri strādā pilnu darba laiku, nevar apvienot ar darbu. Ilze piedāvā kvalitatīvu maksas audiologopēda pakalpojums rotaļnodarbību formā, vecākiem ērtā laikā. Ir iecere izveidot video platformu – apmācības vecākiem video formātā, kur būtu ērti pieejami un viegli saprotami logopēdiskie vingrinājumi, lai bērns varētu trenēties izrunu kopā ar vecākiem mājās.
https://www.logopeds.online/

SIA “Engineering for children” // Kristīne Jacino
Uzņēmuma mērķis ir rosināt bērnu vēlmi apgūt un pilnveidot STEM (science, technology, engineering and mathematics) zināšanas un prasmes. Uzņēmums ir radījis dažādus izglītojošus materālus, tajā skaitā grāmatas un mājaslapu www.professorjacino.com, kur pieejami dažādi digitālie mācību materiāli – animācijas video par pārtikas produktu ražošanu un zināšanu pārbaudes testi.

 

DARBS AR MĒRĶA GRUPĀM

SIA “4 vēji” // Gita Aizpure
Uzņēmums dod iespēju personām ar GRT vai cita veida invaliditāti strādāt katram savu spēju robežās rūpnīcā vai specializētajā darbnīcā sadarbībā ar Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “LAIPA”. Labdarības veikalā “4 vēji” ir iespēja iegādāties cilvēku ar invaliditāti darinājumus – skaistas ziepes, to komplektus dāvanām, keramikas krūzes, bļodas un citus rokdarbus.
https://www.facebook.com/socialais.uznemums.4veji

SIA “TIME TR LV” // Sergejs Gvozdovičs
Sociāli atstumto, bijušo ieslodzīto un cilvēku ar invaliditāti nodarbinātība, kā arī palīdzības sniegšana šiem cilvēkiem krīzes situācijās sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu un Probācijas dienestu. Uzņēmums nodarbojas ar lietotas sadzīves tehnikas remontu un tirzniecību, palīdzot sabiedrības mazturīgajai daļai atļauties iegādāties labu un kvalitatīvu sadzīves tehniku. Uzņēmums vēlas plašāk attīstīt šo pakalpojumu.

Mazturīgo atbalsta biedrības “Dace” labdarības projekts “Bagāžnieku tirgus “Ķirpēni”” // Dace Deizija Rode
Biedrība 25 gadu garumā organizē labdarības tirdziņus, kas dod iespēju cilvēkiem no dažādām sociālās atstumtības riska grupām pārdot savas radītās preces un produktus, vienlaikus sniedzot viņiem iespēju socializēties un saņemt ienākumus. Ir paredzēts izveidot “mikro” biznesa inkubatoru, kur cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī cilvēkiem ar trūcīgās personas statusu tiktu dotas pamata zināšanas un prasmes izgatavot dažādas lietas, kuras pēc tam varētu pārdot Ķirpēnu tirgū vai labdarības veikalā. “Iedot makšķeri, nevis zivi”.
http://www.lma-dace.lv/lv/bagaznieku-tirgus-kirpeni/

SIA “Fregate” // Dina Kaupere
Darba integrācijas uzņēmums. Uzņēmums sniedz izmitināšnas pakalpojumus Rēzeknes novadā, daudzu gadu garumā nodarbinot vietējos iedzīvotājus no sociālā riska grupām, visbiežāk invalīdus vai personas ar garīga rakstura traucējumiem.
https://www.facebook.com/raznasstavkrasti/

SIA “Paliatīvā aprūpe” // Rita Krinberga
Paliatīvā aprūpe ir aktīva, profesionāla klientu mājas sociālā aprūpe, kad radikālas terapijas iespējas ir izsmeltas. Tā ietver un apvieno fizisko, sociālo, psiholoģisko un garīgo aprūpi, kuras būtība ir kompetents un kreatīvs komandas darbs kopā ar aprūpējamo un tā ģimeni. SIA “Paliatīvā aprūpe” mērķis – piedāvāt klientam un viņa ģimenei iespējamo labāko dzīves kvalitāti.
https://www.facebook.com/paliativaaprupe

 

VIDE

SIA “Stikla māja” // Ieva Zemīte
Atvērtajā stikla dizaina studijā/darbnīcā “Glass Point” tiek radīti mākslas darbi, dizaina priekšmeti un citi izstrādājumi no otrreiz pārstrādāta stikla, kā arī ir iespēja nomāt studijas/darbnīcas tehnisko aprīkojumu savu mākslas darbu radīšanai. Organizējot dažādas bezmaksas meistarklases, darbnīcas un pasākumus, sociālais uzņēmums veic sabiedrības izglītošanu par stiklu kā materiālu, tā pārstrādes nozīmi un iespējām.
https://glasspoint.eu/index.php/lv/

SIA “doopsis” // Linda Dambeniece-Migliniece
Uzņēmums ražo un tirgo videi un bērna veselībai draudzīgas, atkārtoti lietojamas auduma autiņbiksītes. Uzņēmums savā 4 mēnešu darbības laikā ir izveidojis produktu, sācis to ražot un izplatīt. Aktīva tirdzniecība norit aptuveni mēnesi. Uzņēmumam šobrīd ir divi lieli attīstības mērķi: ražotnes izveide un ražošanas uzsākšana pašiem. Paralēli biznesa attīstībai uzņēmums kā mērķi ir izvirzījis arī kopienas veidošanu ar atbalsta sistēmu jaunajiem vecākiem, kas vēlas lietot auduma autiņbiksītes. Šī kopiena būtu kā pamats auduma autiņbiksīšu bibliotēkas izveidei, kur vecāki varētu saņemt ne tikai autiņbiksītes, bet arī atbalstu no citiem vecākiem.
https://www.doopsis.com

SIA “0 Design” // Iveta Kokmane
Interjera priekšmetu ražošana no jau esošiem resursiem, materiāliem, tos pārstrādājot vai izmantojot atgriezumus vai detaļas. Vides saudzēšana, bez atkritumu dzīvesveida mērķis.
https://www.etsy.com/shop/0designLV