Aicina tiešsaistē vērot sociālās uzņēmējdarbības piecgades konferenci

28 septembris, 2023

Šogad sociālās uzņēmējdarbības nozarei Latvijā oficiāli aprit pieci gadi. Šajā laikā kopīgā darbā paveikts ir daudz  izveidots un nostiprināts likumiskais ietvars, sabiedrībā radīta izpratne par sociālās uzņēmējdarbības būtību un nozīmi, publiskās investīcijas veicinājušas sociālo uzņēmumu attīstību un izaugsmi. Šobrīd aktīvi darbojas vairāk nekā 200 uzņēmumu, kam piešķirts sociālā uzņēmuma statuss, taču realitātē sociālās uzņēmējdarbības veicēju ir vēl vairāk.

Lai atskatītos un izvērtētu paveikto un kopīgās sarunās iezīmētu nozares tālāko attīstību, Labklājības ministrija 12. oktobrī organizē  sociālās uzņēmējdarbības piecgadei veltītu konferenci “Lepoties. Izvērtēt. Svinēt!” un aicina vērot tās tiešraidi. 

Konference tematiski sadalīta divās daļās – pirmā daļa veltīta nozares izaugsmes un sociālo uzņēmumu radītās ietekmes apskatam. Par piecgadē sasniegto un ieguldīto informēs Labklājības ministrijas un Attīstības finanšu institūcijas “Altum” pārstāvji. Savukārt par sociālo uzņēmumu pienesumu sabiedrībai nozīmīgu problēmu risināšanā stāstīs paši uzņēmēji – “Dabas zirgi”, “Centrs ZIN”, izglītības iestādes un inovatīvās mācīšanās metodes “Barboleta”, radošās maizes laboratorijas “RaMaLa”, Atbalsta mājas “Brīvupes”, “Zvaigznāja komandas”, “4 vēji” un “Intelekta attīstības centra” vadītāji, viņu darbinieki un arī klienti. 

Pasākuma otrā daļa veltīta sociālās uzņēmējdarbības piecgades izvērtējumam, kur tiks runāts par nozares aspektiem, kas būtu jāuzlabo, jāmaina vai jāstiprina, kā arī tiks diskutēts par nākotnes mērķiem, perspektīvām un nepieciešamo atbalstu. Par šīm tēmām secinājumos un ieteikumos dalīsies sociālās uzņēmējdarbības nevalstisko organizāciju pārstāvji, Labklājības ministrijas un “ALTUM” eksperti. Savu redzējumu par sociālo uzņēmumu darbu paudīs arī Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, kas dažādos veidos sekmē to attīstību, un “Rimi Latvia”, kas īsteno sadarbību ar šiem uzņēmumiem.  

Konferences programma skatāma ŠEIT. 

Konferences tiešraidi aicināts vērot ikviens interesents no plkst.10.00 līdz 15.00 ziņu portālā Tvnet.lv vai Labklājības ministrijas Facebook kontā, kur komentāru sadaļā būs iespēja uzdot interesējošos jautājums un izteikt viedokli. 

Konference ir viens no Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas pasākumiem, kas norisināsies no 9. līdz 13. oktobrim. Šajā nedēļā ikviens aicināts arī uz atvērto durvju dienām sociālajos uzņēmumos, savukārt 11. oktobrī notiks tiešsaistes viktorīna jauniešiem “Atkod sociālo uzņēmēju!”.