Aicina pieteikties sociālās uzņēmējdarbības akceleratoram

4 janvāris, 2023

Līdz 30. janvārim Labklājības ministrija aicina sociālās uzņēmējdarbības ideju autorus pieteikt dalību bezmaksas akcelerācijas programmā, kas tiek īstenota sadarbībā ar biedrību “New Door”. 

Akcelerācijas programma paredzēta sociālā biznesa ideju autoriem – fiziskām un juridiskām personām, kurām ir ideja par sociālo uzņēmējdarbību, vai kuras šobrīd īsteno kādu sociālu projektu un vēlētos to pārvērst ilgtspējīgā, pelnošā biznesā. 

Programma sniegs zināšanas un individualizētu ekspertu atbalstu topošajiem sociālajiem uzņēmējiem ceļā no idejas līdz ilgtspējīgam uzņēmējdarbības plānam, vienlaikus veicinot dalībnieku personīgo izaugsmi un izpratni par uzņēmējdarbību. Trīs mēnešu intensīvas mācības no februāra līdz maijam palīdzēs nonākt no idejas līdz reālam biznesa attīstības plānam un tā īstenošanai. 

Sociālā uzņēmējdarbība attīstās tiešām strauji. Īpaši pēdējos gados, pandēmijas un krīzes laikā, mēs redzējām, ka sociālo problēmu risināšana, izmantojot biznesa instrumentus, ir ļoti aktuāla un piedāvā ilgtspējīgas inovācijas. Mēs redzam, ka Latvijā ir ļoti daudz cilvēku ar brīnišķīgām idejām, bet bieži vien trūkst iedrošinājuma, kontaktu un biznesa rīku, lai virzītos uz priekšu. Iesaku izmantot Labklājības ministrijas sniegto iespēju un pieteikties sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības akceleratoram – jūs ne tikai iegūsiet jaunas vai atsvaidzināsiet jau esošās zināšanas, bet arī atradīsiet jaunus kontaktus, domubiedrus un kļūsiet par daļu no sociālās uzņēmējdarbības kopienas, norāda “New Door” vadītāja un līdzdibinātaja  Diāna Lapkis.

Programmas noslēgumā absolventam būs:

  • uzņēmējdarbības plāns, gatavs prezentēšanai investoriem;
  • skaidrs pārdošanas un mārketinga plāns;
  • detalizēts rīcības plāns 1 gadam un rīcības plāna perspektīva 3 gadiem;
  • spēja prezentēt savu uzņēmējdarbības ideju un sevi.

Uzņemšanas process
Divpakāpju uzņemšanas procesa iziešana ir obligāta visiem dalībniekiem. Tas ietver katras sociālās uzņēmējdarbības idejas vai projekta iesniegtā detalizētā apraksta izvērtējumu, kā arī individuālas  intervijas, piedaloties mentoru un uzņēmējdarbības ekspertu komandai. Pirmais solis: līdz 30. janvārim jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: https://ej.uz/akcelerators 

Programmas metodes

Izmantoto mācību metožu mērķis ir panākt svaigi iegūto teorētisko zināšanu tūlītēju praktisku pielietojumu. Tādējādi dinamiski grupu uzdevumi tiek iestrādāti katrā nodarbībā, un tiem seko personīgais darbs mentora uzraudzībā.

Daļa grupu uzdevumu ir jāizpilda projekta komandu ietvaros, bet daļa – jauktās komandās. Pirmie ir tieši saistīti ar uzņēmējdarbības uzdevumiem, kas attiecas uz konkrēto projektu, otrie nodrošina perspektīvu bagātināšanu un veicina kopienas veidošanu.

Katram modulim seko mājasdarbs. Mājas darbs ir balstīts uz tekošā moduļa laikā iegūtajām teorētiskajām zināšanām un jāiesniedz pirms nākamā moduļa. Mājasdarbi starp moduļiem tiek izpildīti projekta komandās, un tie tiek rūpīgi uzraudzīti mentoringa sistēmas ietvaros. Katram projektam ir norīkots galvenais mentors, kā arī papildus eksperti ar uzņēmējdarbības un profesionālo pieredzi, kas ir būtiska konkrētajam projektam. Mājas darba prezentācija ir svarīgs uzdevums, kura izpildes laikā dalībniekam ir stingri jāievēro vadlīnijas attiecībā uz formu un saturu, vienlaikus vingrinot prezentācijas prasmes grupas priekšā.

Atlases kritēriji

Pieteikties akceleratoram var arī tie sociālie uzņēmēji vai ideju autori, kuri neatbilst visiem kritērijiem, taču jo lielāka atbilstība kritērijiem, jo lielāka iespēja iekļūt akceleratorā.
Atlases kritēriji pieejami ŠEIT.

Atlases process:

  1. kārta: līdz 30. janvārim jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: https://ej.uz/akcelerators Pēc tam notiek tās izvērtēšana. 
  2. Kārta: kandidāti, kuru uzņēmējdarbības idejas pieteikumos atbildīs atlases kritērijiem, tiks uzaicināti uz tiešsaistes ātrajām intervijām (līdz 30 uzņēmumiem), kuru laikā mentori un eksperti uzdos kandidātiem papildu jautājumus. Intervijas notiks 12. februārī. Pēc tam 10 – 15 sociālie uzņēmumi, kuri saņems visaugstāko žūrijas vērtējumu, tiks uzaicināti piedalīties akcelerācijas programmā.

Akcelerācijas programma sāksies 17. februārī un ilgs līdz 23. maijam.

Paredzētais laiks, kas jāvelta dalībai akceleratorā ir 6 stundas nodarbību nedēļā un papildu laiks mājas darbiem. 

  • Par akcelerācijas programmu ikviens interesents vairāk varēs uzzināt atvērto durvju dienā, kas norisināsies 17.  janvārī plkst. 18.00 klātienē “Oracule Tang” kopstrādes telpās, Doma laukumā 2, Rīgā, gan arī tiešsaistē – Labklājības ministrijas “Facebook” kontā.  
  • Grupu sesiju (ilgums līdz 3h) datumi:

17/02, 19/02,23/02, 09/03, 12/03, 16/03, 19/03, 23/03, 26/03, 30/03, 02/04, 13/04, 16/04, 20/04, 23/04, 27/04, 11/05, 14/05, 21/05.

  • Akceleratora noslēguma pasākums klātienē 23. maijā.

Papildu informācija rakstot uz e-pastu   

Akcelerācijas programma ir daļa no Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības aktivitāšu cikla “Attīstām sociālo uzņēmējdarbību kopā!”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds.